Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Premiera nowego filmu Tomek i Przyjaciele

Artykuł

Ulubiona lokomotywka maluchów rusza w świat – Tomek opuszcza na jakiś czas wyspę Sodor i wyrusza w daleką wyprawę przez pięć kontynentów.

Nowy tomek przyjaciele
Autor: Materiały prasowe

Bohater pozna nowe kultury, kraje i co najważniejsze – nowych przyjaciół. Premiera pełnometrażowego filmu „Tomek i Przyjaciele. Wielki Świat! Wielkie Przygody” już 1 grudnia na kanale Mini Mini+.

Wielki Świat! Wielkie Przygody to czternasty już, pełnometrażowy film z serii „Tomek i Przyjaciele”. Głównym bohaterem jest znana już wszystkim, niebieska lokomotywka, jednak pojawiają się w nim też zupełnie nowe postacie. Do teamu dołącza samochód rajdowy Ace i to właśnie on inspiruje naszego bohatera do rozpoczęcia pełnej przygód wyprawy. Chcąc być pierwszą lokomotywą, która zwiedzi cały świat, Tomek dołącza do ekspedycji rajdowca, tym samym zaczynając swoją wielką podróż przez pięć kontynentów – od Afryki przez Amerykę Południową i USA, aż po orientalne Chiny i Azję. Pustynie, dżungla czy skaliste góry to tylko niektóre z miejsc, w którym pojawią się lubiane przez dzieci postacie. Tomek zabiera małych widzów w wielki świat, aby razem z nimi odkrywać inne kultury, kraje i zwierzęta

Nowe postacie z dalekiego świata

Podczas swojej podróży, Tomek poznaje również nowych przyjaciół. Jednym z nich jest wspomniany wcześniej Ace – wesoły i bardzo pewny siebie samochód rajdowy. Ace poszukuje ciągłych emocji, co może przynieść bohaterom wiele niebezpiecznych zwrotów akcji. Jednak jak odkrywa Tomek nawet ten odważny samochód się czegoś boi, a kryje się to w lasach tropikalnej dżungli…

Kolejną postacią, którą Tomek spotyka na swojej drodze jest kenijska lokomotywka Nia, która postanawia towarzyszyć niebieskiemu pociągowi w wyprawie. Nia jest pomysłową i serdeczną lokomotywką który uczy Tomka czym jest prawdziwa przyjaźń. Niezależnie od tego, czy jest w swojej ojczyźnie w Afryce, czy podróżuje po całym świecie, jest zawsze optymistyczna, pomocna i ma wielkie poczucie humoru, które pomoże bohaterom wyjść z wielu opresji z szerokim uśmiechem.

Bajka, która idzie z duchem czasu

Nowa produkcja to już czternasty, pełnometrażowy film z serii „Tomek i Przyjaciele”. Mimo nieustającej popularności, twórcy bajki nie osiadają na laurach i wciąż dopasowują Tomka do panujących trendów oraz – co najważniejsze – potrzeb kolejnych pokoleń, włączając w fabułę więcej postaci żeńskich oraz przenosząc część akcji poza Wyspę Sodor. Nowi, międzynarodowi bohaterowie uczą dzieci na temat innych kultur oraz przestrzegają przed uprzedzeniami. Podczas filmu, dzieci mogą posłuchać również kilka wesołych piosenek o przyjaźni i przygodach, niosących za sobą cenne wartości. W ramach współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych twórcy nowej serii wplatają zarówno w film jak i nowy sezon serialu tematykę zrównoważonego rozwoju, aby uczyć dzieci ważnych dla świata wartości, a ochrona dzikich zwierząt, ekologia, otwartość na zagraniczne tradycje oraz równość płci to tylko niektóre z ważnych kwestii poruszonych w bajce. Dzięki temu maluchy zobaczą zwyczaje z najróżniejszych zakątków świata oraz zyskają szacunek do innych kultur, jednocześnie poznając ważne problemy społeczne, podane w odpowiedni dla ich wieku sposób.

Premiera filmu już w sobotę 1 grudnia o godzinie 18:30 na kanale Mini Mini+, a codziennie o godz. 17:05 można oglądać odcinki najnowszego sezonu serialu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat