Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Powrót mamy do pracy

Artykuł

Powrót do pracy młodej mamy może być łatwiejszy dzięki odpowiedniej organizacji oraz niezbędnym akcesoriom, np. inteligentnej niani elektronicznej oraz laktatorowi i butelkom.

Powrot mamy do pracy
Autor: Materiały prasowe

Decyzja o momencie powrotu do pracy może być równie trudna jak decyzja o urodzeniu dziecka. Także tym razem powinnaś zaufać swojej intuicji i wyczuć, kiedy jest ten właściwy czas i kiedy Ty i Twój maluszek jesteście na to gotowi. Pomyśl, czy to decyzja stricte finansowa, czy masz możliwość przedłużenia swojego urlopu, czy możesz wrócić na to samo stanowisko czy może potrzebujesz zmiany?

Najważniejszym elementem przy decyzji o powrocie do pracy jest znalezienie opieki do dziecka. Możesz liczyć na mamę lub teściową, poślesz dziecka do żłobka czy zatrudnisz nianię? Może warto pomyśleć o połączeniu kilku opcji? Dobrym pomysłem jest również znalezienie żłobka blisko Twojej pracy, co zapewni Ci pewien komfort. Ale aby być spokojną i móc się skupić na pracy, możesz też skorzystać z inteligentnej niani Philips Avent uGrow, która pozwali Ci być w stałym kontakcie ze swoją pociechą niezależnie od tego, jak daleko się znajdujesz. Niania łączy się z Internetem przez sieć Wi-Fi, a Ty na swoim smartfonie możesz mieć podgląd na swoją pociechę, a nawet uspokoić ją i powiedzieć coś w każdej chwili.

Decydując się na powrót do pracy, miej świadomość, że Twoja rola w domu nieco się zmieni. Być może teraz to tata będzie pierwszy w domu lub będzie odbierał lub zawoził malca do żłobka i oboje będziecie musieli przywyknąć do nowej rutyny. Z pewnością pomoże Wam dobra organizacja. Możesz np. planować posiłki oraz swoją garderobę do pracy w ciągu weekendu i tak samo przygotowywać ubranka i pożywienie dla maluszka. Ułatwieniem będzie też przygotowywanie ubrań, jedzenia i rzeczy do pracy dzień wcześniej, by móc cieszyć się spokojniejszymi porankami.

Jeśli zdecydujesz się na kontunuowanie karmienia mlekiem własnym, pamiętaj, że zgodnie z kodeksem pracy, mamie pracującej co najmniej 6 godzin dziennie przysługują dwie przerwy na karmienie, każda po 30 minut. Możesz więc wyjść z pracy, by nakarmić dziecko, połączyć przerwy i wyjść godzinę wcześniej lub ktoś może Ci przynieść maluszka. Twoim sprzymierzeńcem będzie także laktator elektryczny Philips Avent, dzięki któremu wygodnie odciągniesz pokarm oraz butelka, która podana nawet przez inną osobę będzie miała pokarm najlepiej odpowiadający potrzebom Twojego maluszka. Dodatkowo butelki Philips Avent Natural sprawiają, że karmienie mieszane lub przejście do karmienia butelką staje się łatwiejsze zarówno dla mamy, jak i niemowlaka. Butelki mają szeroki smoczek, który kształtem przypomina kobiecą pierś, przez co sprawiają, że dziecko ssie z butelki w niemal identyczny sposób jak z piersi mamy.

Nie trać też pewności siebie po powrocie do pracy. Zacznij myśleć o sobie jak o pracującej mamie i kobiecie. Pamiętaj o swoich dotychczasowych osiągnięciach zawodowych i dostrzeż również nowe umiejętności, które zdobyłaś, stając się mamą, np. lepszą organizację pracy, multitasking czy planowanie strategiczne. Młoda mama może być na prawdę cennym pracownikiem!

Rekomendowane ceny wymienionych produktów Philips Avent:
Niania uGrow SCD860/52 - 989zł
Laktator elektroniczny SCF332/01 - 589 pln
Butelka Natural 125ml SCF690/17- 39 pln
Butelka Natural 260ml SCF693/17 - 49 pln
Butelka Natural 330ml SCF696/17 -49 pln

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Między nami żywiołami Miss Kraken

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat