Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Powody, dla których warto podawać niemowlęciu kaszki

Artykuł

Kiedy niemowlę pozna smak pierwszych warzyw i owoców, nadchodzi czas na wprowadzenie do jego jadłospisu zbóż.

Powody niemowle kaszki
Autor: Materiały prasowe

Nie ma wątpliwości – są źródłem węglowodanów, a także cennych witamin i składników mineralnych, których młody organizm potrzebuje, by mógł się prawidłowo rozwijać. Czy wiesz, że kaszki przeznaczone dla najmłodszych to produkty zbożowe dopasowane do szczególnych potrzeb niemowląt i małych dzieci? Dowiedz się, dlaczego warto uwzględnić je w codziennym menu malucha!

Kaszka to bezpieczny posiłek dla niemowlęcia

Wybierając produkty zbożowe dla niemowlęcia warto pamiętać, że młody organizm intensywnie się rozwija, dlatego potrzebuje żywności bezpiecznej, dopasowanej do jego wyjątkowych potrzeb – zarówno pod względem wartości odżywczej, jak i konsystencji. Czy wiesz, że kaszki dedykowane najmłodszym to produkty, które odpowiadają na szczególne potrzeby żywieniowe maluchów? Zawarte w nich zboża przechodzą nawet kilkaset testów jakości i bezpieczeństwa, a widoczne na opakowaniu wskazanie wieku (np. po 6., 8. czy 10. miesiącu) jest ułatwieniem w wyborze produktu dopasowanego do etapu rozwoju, na jakim znajduje się niemowlę. Sięgając po taką kaszkę, rodzice mogą mieć pewność, że podają swojemu dziecku posiłek przygotowany z myślą o nim.

Kaszki są źródłem ważnych dla rozwoju składników odżywczych

Kaszki przeznaczone dla najmłodszych to produkty wzbogacane w ważne dla prawidłowego rozwoju* mikro- i makroelementy. Dzięki temu pomagają realizować zapotrzebowanie malucha na składniki odżywcze.

Jakie składniki odżywcze zawierają kaszki przeznaczone dla najmłodszych?

  • węglowodany – potrzebne dla intensywnie rozwijającego się organizmu,
  • jod – wspierający rozwój poznawczy – uczenie się oraz pamięć,
  • wapń[1] i witaminę D – dla mocnych kości i zębów,
  • cynk, żelazo oraz witaminy A i C – dla wspierania układu odpornościowego,
  • witaminy z grupy B – w tym tiaminę (B1)[2] dla rozwoju systemu nerwowego, witaminę B6 i biotynę dla metabolizmu energetycznego.

Kaszka to posiłek dobry zarówno na śniadanie, jak i na kolację

Kaszka przygotowana zgodnie z opisem na opakowaniu, stanowi pełnowartościowy[3] posiłek, o odpowiedniej konsystencji dopasowanej do potrzeb młodego organizmu. Podając ją na śniadanie lub kolację rodzice wspierają prawidłowy rozwój swojego dziecka oraz przyzwyczajają je do regularnego spożywania posiłków – to duży krok w kierunku kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Czy wiesz, że…

…przykładem produktów zbożowych dopasowanych do potrzeb niemowląt i małych dzieci są kaszki BoboVita? Poznaj 3 powody, dla których warto podawać je każdego dnia:

  • zawierają cenne witaminy** (A, C, D, E, B1, B6, biotynę),
  • zawierają ważne składniki mineralne**, takie jak wapń, żelazo i jod,
  • są dostępne w wielu uwielbianych przez dzieci smakach.

Kaszki to świetny sposób na wprowadzenie do diety glutenu

Choć gluten jest popularnym alergenem, nie należy opóźniać wprowadzania go do diety dziecka. Pierwsze produkty zawierające gluten należy, zgodnie z zaleceniami ekspertów, podawać w dowolnym momencie po ukończeniu przez niemowlę 17. tygodnia i przed ukończonym 12. miesiącem życia[4], przy jednoczesnej obserwacji reakcji organizmu malucha na nowy pokarm. Ważne jest, by niezależnie od wieku rozpocząć od niewielkich ilości glutenu – np. w postaci kilku łyżeczek kaszki manny.

Ważne informacje: Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

* Kaszki BoboVita zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminę B1, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego u niemowląt i małych dzieci.

** Dotyczy kaszek mlecznych BoboVita, które zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminy A, D i wapń. Bezmleczne kaszki BoboVita zawierają cynk, żelazo i wapń. Kaszka ryżowa owoce leśne zawiera wapń i żelazo, a kaszka zbożowa jabłko śliwka zgodnie z przepisami prawa zawiera tylko witaminę B1.

[1] Zgodnie z wymaganiami prawa w kaszkach mlecznych.

[2] Kaszki BoboVita zgodnie z przepisami prawa zawierają witaminę B1, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego u niemowląt i małych dzieci.

[3] Dotyczy produktu przygotowanego zgodnie z rekomendacją producenta, dodatek mleka i owoców w proszku w zależności od rodzaju kaszki.

[4] Szajewska H. i wsp., Karmienie piersią. Stanowisko PTGHiŻD. Standardy Medyczne Pediatria, 2016, 13.1 9-24.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat