Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Planujesz wakacje z dziećmi w górach? Zaplanuj je w Tatrach!

Artykuł

Tatry to najpopularniejsze pasmo górskie w Karpatach - co roku w te strony przyjeżdża mnóstwo wycieczek zorganizowanych, rodzin, oraz zapalonych miłośników gór. Nic dziwnego!

Wakacje dzieci gory1
Autor: Materiały zewnętrzne

Tatry są piękne, a na dodatek mają bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, dzięki czemu można zaplanować bezpieczny i wygodny wyjazd.

Karpaty to niezwykle długi łańcuch górski, który ciągnie się aż przez osiem krajów, jednak to właśnie w Polsce oraz Słowacji są najwyższe i najpiękniejsze szczyty. Dlaczego warto jest wybrać się w te okolice całą rodziną? Już wyjaśniamy!

Polska kultura góralska

Warto zapoznać najmłodszych z kulturą góralską, która stanowi ważny element całej kultury polskiej. Architektura, historia i przyroda na południu Polski znacznie się różni od tego, co widujemy na co dzień. Wyjeżdżając w góry możemy poszerzać horyzonty swoje i dzieci, które z pewnością będą zachwycone góralskim designem, gwarą i gościnnością. Wyjeżdżając w Tatry można wybrać się do muzeów związanych z historią i kulturą Tatr, Zakopanego i Parku Narodowego. Jest także wiele zabytków i dzieł sztuki, które warto poznać - w terenie można spotkać różnego rodzaju rzeźby i pomniki, w galeriach obrazy np. Wyspiańskiego czy Witkowskiego, a w mieście przykłady pięknej architektury w stylu zakopiańskim. To okolica, która wciąż zaskakuje i dużo uczy!

Piękne, niezwykłe góry

W góry można jechać o każdej porze roku - zimą na narty, a przez resztę miesięcy na wycieczki górskie. Oczywiście zawsze trzeba pamiętać o bezpieczeństwie - sprawdzanie pogody, odpowiednie obuwie, zapas wody i jedzenia jest obowiązkowe! Wakacje w górach będą udane, jeśli zadbamy o komfort swój oraz dzieci. Na szczęście Tatry są na tyle popularnym miejscem docelowym dla różnych turystów - także tych mniej doświadczonych w górskich wędrówkach - że istnieją zabezpieczenia i specjalne oznakowania, które pomagają we wspinaczce. Warto też wspomnieć, że na niektóre szczyty można wjechać kolejką linową, na przykład na Kasprowy Wierch. Jeśli nasze pociechy są na tyle małe, że całodzienna wędrówka byłaby dla nich kłopotliwa, możemy zdecydować się na takie rozwiązanie, aby nie stracić pięknych widoków.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Tatry to prawdziwy raj dla miłośników gór, którzy nie mają doświadczenia w zakresie wspinaczki czy alpinizmu. Daje to możliwość poznania pięknych szlaków przy minimalnym przygotowaniu - wystarczy odpowiednie obuwie, odzież, prowiant oraz rozsądna głowa. W czasie, gdy nie zdobywamy szczytów, możemy poszukać atrakcji dla rodzin z dziećmi. W Zakopanem na przykład jest wiele basenów, wypożyczalni rowerów, czy innych atrakcji. Także hotele w górach mają odpowiednią ofertę dla rodzin z dziećmi. Przykładem jest Hotel Redyk, który ma specjalną ofertę wakacji dla rodzin z dziećmi w górach. Oferuje wygodne pokoje dla wszystkich członków rodziny, atrakcje w obiekcie oraz bliską odległość od Zakopanego. To fantastyczne miejsce na letnie wakacje lub zimowe ferie!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat