Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Planowanie to podstawa!

Artykuł

Przyjście dziecka na świat jest wielkim wydarzeniem dla całej rodziny.

Planowanie to podstawa
Autor: Materiały prasowe

Chociaż wielu rzeczy, które sprawią, że nasze życie wywróci się do góry nogami nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jest kilka kwestii, które można zaplanować odpowiednio wcześniej.

W ostatnich tygodniach ciąży, kobieta bardzo często zaczyna odczuwać potrzebę sprzątania mieszkania oraz porządkowania ubranek i zabawek. Takimi czynnościami faktycznie można zająć się tuż przed narodzinami dziecka. Niektórych rzeczy lepiej jednak nie zostawiać na ostatnią chwilę. O co warto zadbać z wyprzedzeniem?

Dom gotowy na maluszka

Aranżacja pokoju dziecięcego to świetny sposób, by kreatywnie wykorzystać czas, w którym czekamy na narodziny dziecka. Najlepiej zaplanować działania związane z remontem i przemeblowaniem z wyprzedzeniem, tak aby pokój czekał gotowy na przybycie nowego lokatora. Warto pamiętać, by malowanie pokoju odbyło się dużo wcześniej, byśmy po wyschnięciu farby mieli jeszcze czas na dokładne wywietrzenie pokoju i pozbycie się nieprzyjemnego zapachu. Pomocne w zaaranżowaniu pomieszczenia mogą być internetowe platformy, jak ta oferowana przez Pottery Barn, które ułatwią mądre zagospodarowanie przestrzeni.
Poza pokoikiem dla niemowlaka, warto także przygotować pozostałe pomieszczenia na pojawienie się maluszka. Jak tylko dziecko zacznie poruszać się po domu, z pewnością będzie chciało zbadać wszystkie możliwe obiekty napotkane na swojej drodze. Otwieranie szafek czy szuflad będzie najprawdopodobniej najlepszą zabawą. Warto zaopatrzyć się w specjalne blokady, które zabezpieczą meble przed niepożądanymi rączkami. Przydatne mogą być także zaokrąglenia na kanty mebli i osłonki na kontakty. Jeżeli w domu lub mieszkaniu są schody, dobrym pomysłem może być zainstalowanie specjalnej bramki, która uchroni przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Wydatki pod kontrolą

Wiedząc, że nasza rodzina wkrótce się powiększy, warto zaplanować wydatki na nadchodzący czas. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie się na pierwsze dni po powrocie do domu i dopilnowanie, by wszystkie niezbędne rzeczy były pod ręką. Pieluchy, chusteczki, produkty, z których łatwo i szybko można przygotować obiad, z pewnością będą ogromną pomocą w początkowych momentach.

Aby zaoszczędzić sporo cennego czasu, produkty, zarówno spożywcze, jak i te specjalne dla niemowlaka, można kupić przez Internet. Z badania „Sprytne zakupy Polaków 2016” przeprowadzonego przez Refunder.pl wynika, że przeciętny Polak wydaje na dzieci średnio 160 złotych miesięcznie, co przekłada się na sumę 1 920 złotych w skali roku. Warto zatem dołączyć do programów lojalnościowych konkretnego supermarketu lub takich, do których należy więcej sklepów, dzięki czemu zaoszczędzimy nie tylko czas, ale także pieniądze. Dzięki serwisom cashbackowym, takich jak Refunder, rodzina z dziećmi może zyskać nawet 1 800 złotych rocznie, a za tak zaoszczędzone pieniądze wybrać się na kilkudniowy wyjazd wakacyjny.

W pogotowiu zdrowia

Istnienie powszechne przekonanie, że uprawianie sportu w czasie ciąży nie jest wskazane. Nic bardziej mylnego. Aktywność fizyczna nie niesie żadnego ryzyka i nie jest zagrożeniem ani dla matki, ani dla dziecka. Badania potwierdzają, że ćwiczenia redukują ból kręgosłupa, dostarczają energii, a co najważniejsze – poprawiają kondycję mięśni, które przed porodem powinny być szczególnie wzmocnione. Treningi warto rozpocząć już na etapie planowania dziecka, ponieważ im później zaczniemy, tym ciężej będzie zbudować dobrą formę i przygotować organizm do czekającego nas wysiłku.

By nie zapomnieć o ćwiczeniach i zmotywować się do ruchu warto dokładnie rozplanować sobie treningi oraz zapoznać się z filmikami instruktażowymi z ćwiczeniami odpowiednimi dla poszczególnych faz ciąży. Najlepiej ćwiczyć codziennie w domu, ponieważ zajęcia w szkole rodzenia to zdecydowanie za mało. Jeśli lekarz prowadzący nie widzi żadnych przeciwwskazań – gimnastykę ciążową należy uprawiać regularnie aż do samego porodu. Warto także brać udział w zajęciach fitness dedykowanych dla przyszłych mam. Po porodzie naturalnym należy jednak odczekać około 6 tygodni zanim wrócimy do zajęć, po cesarskim cięciu natomiast czas ten wydłuża się do 10 tygodni.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat