Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Piłka Eli”- recenzja

Artykuł

Szwedzi już dawno temu udowodnili, że jak mało kto potrafią tworzyć literaturę dla dzieci. Nie inaczej jest w przypadku Catariny Kruusval i stworzonej przez nią serii opowiastek o małej Eli.

Pilka eli
Autor: Materiały prasowe

„Piłka Eli” to króciutka historia o podarunku w postaci tytułowej piłki, która nagle tajemniczo znika. Mała Ela wyrusza na poszukiwania swojej zabawki, przeszukując coraz bardziej nieprawdopodobne miejsca, w postaci choćby buta czy też puszki na ciastka. Całość kończy się oczywiście szczęśliwie i piłka zostaje odnaleziona. Prostota narracji i prześliczne, nieco starodawne rysunki, tworzą urokliwą i bardzo przystępną całość, która niewątpliwie podbije serce niejednego malucha. Ela i jej psi towarzysz są sympatycznymi bohaterami, pokazującymi małemu czytelnikowi codzienność z leciutką otoczką magii, w postaci chociażby tajemniczego zniknięcia piłki.

Przewracanie kolejnych stron to nie tylko detektywistyczna przygoda na miarę kilkuletniego odbiorcy, ale także zapoznawanie się z pojęciami w rodzaju: „do góry”, „za”, czy też „pod”. Sprytnie zakamuflowany wątek dydaktyczny, to nie jedyna zaleta tej cieniutkiej, ale bardzo sympatycznej książeczki.

Żywiołowa Ela i jej nie mniej niezależny towarzysz Hektor są narysowani w sposób, który automatycznie powoduje, że nabieramy do nich sympatii. Prosta, ale bardzo charakterystyczna i plastyczna kreska obdarza naszych bohaterów mnóstwem uroku i wdzięku, powodując, że przewracanie kolejnych stron jest czystą przyjemnością. Proste, nieprzeładowane tło, z wyraźnie zaznaczonymi znajdującymi się na nim przedmiotami, stonowane kolory i mała ilość szczegółów, powodują, że przygody Eli możemy zaprezentować naprawdę małym czytelnikom, których nie będzie nic rozpraszało.

Wydawca rekomenduje opowiastki o Eli dla dzieci w wieku powyżej 18 miesięcy i myślę, że jest to idealnie dobrany przedział, choć szkoda, że strony nie są tekturowe, widać „Zakamarki” wierzą w obycie czytelnicze maluchów i to, że w tym wieku nie zjada się już swoich lektur.

Catarina Kruusval, „Piłka Eli”, Zakamarki, Poznań 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat