Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Ostatni miesiąc na zgłaszanie położnych do konkursu Położna na medal

Artykuł

Wrzesień to ostatni miesiąc, w którym matki, kobiety w ciąży i ich bliscy mogą zgłaszać położne do kolejnej, 9. już edycji ogólnopolskiego konkursu Położna na medal. Do udziału w plebiscycie mogą się zgłaszać również same położne.

9edycja polozna
Autor: Materiały prasowe

Równolegle z etapem zbierania nominacji trwa etap głosowania na położne, które już zostały zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami plebiscytu i kampanii społeczno-edukacyjnej Położna na medal są: Zakłady Farmaceutyczne UNIA i AMA Akademia Malucha Alantan.

Wrzesień nominacji

Położne biorące udział w konkursie, który jest organizowany nieprzerwanie od 2014 roku, wyróżniają się wyjątkową umiejętnością poszanowania praw i intymności kobiet oraz umieją w praktyce stosować wysokie standardy, o których mówi nowoczesna opieka okołoporodowa. Głosujące matki i ich rodziny doceniają je za umiejętność zwrócenia uwagi na kobietę oraz dziecko i za bardzo ludzkie podejście do porodu i połogu. Do czasu, który dla każdej kobiety jest doświadczeniem nie tylko wyjątkowym, ale też jednostkowym.

– Rozpoczął się kolejny wrzesień nominacji w naszym plebiscycie. Gorąco zachęcamy z jednej strony mamy, przyszłe mamy i ich najbliższych, a z drugiej też same położne, do zgłaszania się do konkursu Położna na medal. Zależy nam, żeby dobrymi przykładami pokazywać, że położne to wysokiej klasy specjalistki w swojej dziedzinie. Nie tylko osoby empatyczne, pomocne i ciepłe, ale też z ogromna wiedzą i doświadczeniem potrzebnym do wykonywania tego zawodu – mówi Iwona Kurek-Barańska, Zastępca Dyrektora Generalnego i Członek Zarządu, Zakłady Farmaceutyczne UNIA.

Tylko klika kliknięć

Położne można zgłaszać do 30 września uzupełniając krótki formularz na stronie internetowej projektu www.poloznanamedal.info/zglos Do prawidłowego zgłoszenia wystarczy podanie imienia i nazwiska położnej, adresu e-mail lub numeru telefonu, a także miasta i nazwy placówki, w której pracuje.

Jednocześnie ze zbieraniem nominacji w plebiscycie można też oddawać głosy na położne, które już zostały zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu. Tradycyjnie już etap głosowania zakończy się 31 grudnia. Nazwiska trzech najlepszych położnych w kraju i najlepszych położnych z poszczególnych województw zostaną ogłoszone w pierwszych dniach stycznia 2023 roku.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją kampanii i konkursu sprawuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Patronem jest również Polskie Towarzystwo Położnych, a partnerami merytorycznymi Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych „Dobrze Urodzeni”.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat