Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Oryginalny prezent na zakończenie roku szkolnego

Artykuł

Dla jednych to zwyczajny gest wdzięczności, dla innych sposób na podwyższenie oceny – kwestia wręczania kosztownych prezentów dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego wciąż budzi skrajne emocje.

Oryginalny prezent nauczyciel
Autor: Materiały prasowe

Rodzice często decydują się na drogi i często nietrafiony prezent albo pozostają przy tradycyjnym kwiatku, którego żywotność jest krótka. Jak nie dać się zwariować i sprawić nauczycielowi prezent, który rzeczywiście go ucieszy i nie wzbudzi podejrzeń?

Co roku rodzice spierają się na temat odpowiedniej formy i wartości upominku, który ma być podziękowaniem wychowawcy za opiekę dydaktyczną dziecka. Często zamiast kupować prezent samodzielnie, wolą organizować klasowe składki na kosztowne prezenty – drogie vouchery do SPA, biżuterię, komplet garnków, a nawet sprzęt AGD. Co na ten temat sądzą nauczyciele?

To zawsze miły gest, jednak drogie prezenty wprawiają nas w zakłopotanie – mówi Alicja, wicedyrektor jednego z warszawskich gimnazjów – Mam wrażenie, że często dla rodziców kwestia przedziału cenowego prezentu jest bardziej kłopotliwa, niż sama jego forma. Najważniejsze, by prezent miał charakter dobrowolny, nie wykraczał poza przyjęte zwyczajowo ramy i nie powodował dwuznaczności. Pamiętajmy, że w świetle polskiego prawa nauczyciel jest funkcjonariuszem publicznym, który przyjmując bardzo drogi prezent, może zostać posądzony o łapówkarstwo.

Prezent, który pomaga i uczy

Dobrym pomysłem na pokazanie dzieciom, że zrobienie czegoś dobrego nie wymaga wielkiego wysiłku, jest przekazanie klasowej zbiórki prezentowej na wsparcie finansowe dla potrzebujących, lub wspólne zasadzenie drzewka klasowego. W niektórych szkołach jest to już powszechna praktyka, która zamieniła się w tradycję i zaowocowała stworzeniem szkolnej fundacji na szczytny cel lub szkółki leśnej. Takie działanie uczy dzieci wrażliwości na problemy społeczne i wartości pieniądza.

Prezent, który utrwali wspomnienia

Każdy z nas wspomina przez lata swoich nauczycieli, jednak niektórym wychowawcom z wieloletnim stażem zapamiętanie wszystkich poprzednich klas przychodzi z trudem. Istnieje wiele serwisów, na których można łatwo i szybko utworzyć oryginalną pamiątkę klasową, (np. empikfoto.pl), które sprawią radość nauczycielowi, ale także uczniom. Prezent, który cieszy się ostatnio dużą popularnością, to zbiór wspomnień z klasowych wycieczek i uroczystości, utrwalony w formie spersonalizowanej fotoksiążki, fotogadżetu, np. kubka ze zdjęciem albo kalendarza szkolnego, który na empikfoto.pl można zaprojektować od dowolnie wybranego miesiąca.

W okresie zakończenia roku szkolnego zauważamy ogromne zainteresowanie Kronikami i Kalendarzami Szkolnymi, ale też innymi fotogadżetami o tematyce szkolnej – mówi Paulina Burzyńska, manager serwisu empikfoto.pl – To znak, że rodzice pragną alternatywy do tradycyjnych i sztampowych prezentów dla nauczycieli. Za pomocą prostych narzędzi do edycji zdjęć i specjalnym szablonom tematycznym, możemy stosunkowo niższym kosztem i nakładem pracy wykonać coś, co pozostanie piękną pamiątką na lata.

Prezent, który stworzą wszyscy

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego nie muszą być nudne. Zamiast przewidywalnego bukietu goździków i czekolady lepiej podarować coś od serca w postaci wspólnie nagranego filmiku lub piosenki dla nauczyciela, które kosztują jedynie czas i kreatywność uczniów. To świetny sposób na zaangażowanie całej klasy w proces tworzenia niespodzianki dla nauczyciela. Takie oryginalne i kreatywne prezenty na pewno go zaskoczą, a ich wykonanie w dobie smartfonów jest proste i darmowe.

Nauczycieli najbardziej cieszą prezenty dane od serca – dodaje Alicja, wicedyrektor jednego z warszawskich gimnazjów – Czasami samo szczere podziękowanie ucznia i miłe słowa, powodują, że czujemy spełnienie i poczucie wykonanego zadania. Jeśli chodzi o prezent, to większym komplementem dla nauczyciela jest fakt, że uczniowie poświęcą czas na wykonanie oryginalnej pamiątki, niż to, że przeznaczą duże kwoty na drogi prezent.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat