Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Odszkodowania za powikłania po szczepieniach

Artykuł

W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad projektem wprowadzającym odszkodowania finansowe za komplikacje zdrowotne po obowiązkowych szczepieniach u dzieci.

Kary nieszczepienie dzieci
Autor: pixabay.com

Polski resort zdrowia przymierza się do wzięcia odpowiedzialności za negatywne skutki obligatoryjnych szczepień u najmłodszych. Jeśli u dzieci, po przyjęciu szczepionki, wystąpią bardzo poważne powikłania, wymagające minimum dwutygodniowego leczenia w szpitalu, prawni opiekunowie poszkodowanych nieletnich, będą mogli otrzymać z budżetu państwa nawet 70 tysięcy złotych! Ministerstwo Zdrowia nie obawia się jednak lawiny wniosków po odszkodowania dla chorych dzieci. Ciężkie problemy zdrowotne u najmłodszych po szczepieniach występują bowiem u około 8 nieletnich zaszczepionych rocznie. Jeśli ów projekt wejdzie w życie, rodzice dzieci, których organizmy zareagowały negatywnie na szczepionkę, otrzymają wsparcie finansowe, które pomoże im należycie zadbać o powrót do zdrowia potomstwa. Każda poszkodowana rodzina będzie mogła również, tak jak do tej pory, upominać się w sądzie o dodatkową rekompensatę finansową za poważny uszczerbek na zdrowiu dziecka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat