Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Odkryj na nowo tradycje i zwyczaje wielkanocne

Artykuł

W obliczu nadchodzących Świąt Wielkanocnych polskie rodziny coraz chętniej otwierają się na nowe, inspirujące tradycje, mieszając je z tymi dobrze znanymi.

Wielkanocne-zabawy
Autor: Materiały prasowe

W tym wyjątkowym czasie, kiedy wiosenne przesilenie budzi przyrodę do życia, nasze społeczeństwo zaskakuje gotowością do przełamywania konwencji i eksplorowania nowych form świątecznego wyrazu. Od poszukiwań zajączka, po barwne polowania na jajka, aż po twórcze zabawy – odkryj, jak zmieniające się podejście wpływa na współczesne obchody Wielkiej Nocy w Polsce, przynosząc świeżość i radość do naszych domów. Jak wprowadzić nowe tradycje do swoich obchodów?

Między tradycją a nowoczesnością

Zwyczaje wielkanocne od setek lat są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tradycyjne świętowanie zawsze było związane z symboliką wiosennego przebudzenia, odnawiania życia i radosnego oczekiwania. Od święcenia pokarmów w kościele, przez rodzinne śniadania wielkanocne, po lany poniedziałek – każdy zwyczaj ma swoje głębokie znaczenie. Jednak w ostatnich latach do tych tradycyjnych elementów dołączają nowe, wcześniej nieznane w naszym kraju, świąteczne aktywności.

Jest to nie tylko chęć odświeżenia i wzbogacenia świątecznych obchodów, ale także potwierdzenie zmieniających się priorytetów – coraz większy nacisk kładziemy na wspólne spędzanie czasu, nie ograniczając się jedynie do uroczystości przy stole. Czas świąteczny staje się idealną okazją do aktywności, które pozwalają na budowanie relacji i czerpanie radości z bycia razem, a to jest przecież w tym wszystkim najważniejsze! Jak wynika z sondażu Centrum Badań Opinii Społecznej, 67% społeczeństwa deklaruje, że Wielkanoc to przede wszystkim święto rodzinne.

Znajdź zajączka

Jedną z najbardziej popularnych świątecznych aktywności, które chętnie zaadaptowaliśmy, jest przyjście zajączka wielkanocnego. W wielu rodzinach praktykuje się formę ukrywania prezentów w mieszkaniu lub – najlepiej – w ogrodzie. Co ciekawe, zwyczaj dawania upominków na Wielkanoc (tzw. odwiedziny Zajączka) obchodzi obecnie 42% Polaków – wynika z badania PayPo.

Z roku na rok obserwujemy wzrost zainteresowania „drobnymi” zabawkami w okresie Wielkiej Nocy. Takie produkty są świetną alternatywą dla kolejnych słodyczy. Idealną pozycją może w tym roku okazać się więc Miniverse Make It Mini Food – edycja wielkanocna. Znajdziemy w niej m.in. malutkie koszyczki z jajkami oraz świeże wiosenne kwiaty. Ten zestaw urzeknie zarówno dzieci, jak i dorosłych – mówi Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland. Innym produktem, który możemy wykorzystać podczas zabawy będzie nasza nowość – kula L.O.L. Surprise! Easter Supreme, która powstała we współpracy z PEEPS – dodaje.

Kolejną – zyskującą na popularności – tradycją jest polowanie na jajka, czyli Egg Hunt. Na czym polega ta kreatywna i angażująca zabawa? Założeniem jest, aby dzieci z samego rana, w pierwszy dzień świąt, ruszyły na poszukiwania czekoladowych lub plastikowych jajek. Zabawa ta jest coraz chętniej organizowana podczas wydarzeń lokalnej społeczności, dzięki czemu wzbudza ogromne zainteresowanie.

Stare, ale jare?

Warto jednak podkreślić, że nowe aktywności nie wypierają tych starych, mogą one przybierać jedynie nieco inną formę. Na przykład polewanie wodą, które z pewnością uchodzi za jedną z najbardziej żywiołowych zabaw w tym okresie, dawniej odbywało się przede wszystkim z użyciem wiader. Obecnie na rynku dostępne są pojemniki na wodę o przeróżnych kolorach i formach. Dzieci prześcigają się w pomysłach na śmigusówki. Ciekawą propozycją, która z pewnością dostarczy wiele radości, będzie Water Balloon od L.O.L. Surprise!, – czyli lalka z włosami będącymi balonami wodnymi, doskonały i nieoczywisty gadżet na lany poniedziałek.

Wyjątkowe doświadczenia podczas świąt mogą wzmocnić więzi rodzinne i stworzyć niezapomniane wspomnienia nie tylko dla dzieci. Zabawy z balonami wodnymi czy tworzenie miniatur wiosennych potraw nie tylko rozwijają kreatywność, ale także zachęcają do aktywności fizycznej i integracji. W MGA wiemy, że kluczowe jest tematyczne podejście, które wprowadza świąteczną atmosferę i uczy dzieci tradycji – mówi Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland. Wielkanoc to czas, który niesie ze sobą wiele radości, a nasze propozycje zabawek mają to dodatkowo ułatwić – podsumowuje.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat