Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Od kiedy można bezpiecznie nosić dziecko w chuście?

Artykuł

Chustonoszenie staje się coraz popularniejsze, jednak rodzice mają wiele pytań i wątpliwości związanych z noszeniem niemowląt w chuście. Jaką chustę do noszenia dziecka wybrać? W którym z dostępnych wiązań najlepiej nosić? I najważniejsze - od kiedy można maluszka nosić w chuście?

Nosidlo ergonomiczne
Autor: Materiały zewnętrzne

Kiedy wiązanie chusty jest bezpieczne dla dziecka i mamy? To kluczowe pytanie, które zadają rodzice, chcący umówić się na naukę noszenia z doradcami CarryLove.pl. Najczęściej są zdziwieni, gdy mówimy, że nosić dziecko w chuście można od pierwszych dni jego życia. Tak! Chustonoszenie jest możliwe nawet w przypadku noworodków! 

Kiedy rodzic jest gotowy zawiązać dziecko w chustę?

Dziecko gotowe jest do noszenia od pierwszych chwil swojego życia. Było przecież non stop noszone i bujane przez 9 miesięcy ciąży. Cały czas czuło bliskość mamy, nie dziwi więc to, że i po porodzie chce być jak najbliżej swoich opiekunów. Nie musicie więc czekać aż po porodzie dziecko dojrzeje do noszenia. Co innego rodzice! 

Tak naprawdę to rodzice nie zawsze są gotowi do noszenia noworodka w chuście. Początkowo przecież nawet podniesienie maluszka i noszenie go na rękach jest nie lada wyzwaniem i stresem. Z czasem jednak, gdy maluszek zyska już sporą porcję bliskości dzięki kangurowaniu, a ręce i kręgosłup zaczynają od (często ciągłego) noszenia boleć, wiele mam zaczyna myśleć o chuście. Dziecko ma zazwyczaj kilka tygodni i to jest świetny czas, by rozpocząć swoją przygodę z chustą. 

Czy mama w trakcie połogu może nosić w chuście?

Rodzice najczęściej myślą o noszeniu w chuście ze względu na swoje maluszki. Noworodek potrzebuje bliskości, bardzo często chce cały czas być - dosłownie - na rodzicu. Dlatego magia chusty tak pociąga. Daje jednak coś więcej niż bliskość i bezpieczeństwo noszenia dziecka. Dzięki noszeniu w chuście również opiekun maluszka może zadbać o swoje zdrowie. 

Noszenie jest potrzebne, jednak szczególnie w trakcie połogu mama powinna nosić jak najmniej. Oczywiście jako doradcy noszenia CarryLove.pl doskonale rozumiemy, że nie sposób jest noworodka NIE nosić. Właśnie dlatego, gdy dziecko potrzebuje dużo bliskości, tym bardziej polecamy noszenie go w dobrze zawiązanej chuście niż na rękach. Szczególnie mamom w połogu bardzo polecamy wiązanie kangurek, które nie tylko zapewnia noworodkowi bezpieczną pozycję, ale dba również o proste plecy mamy. Dobrze dobrane wiązanie może pomóc w powrocie do formy po porodzie i wspierać regenerację mięśni dna miednicy. 

Tak, mama w połogu może nosić dziecko w chuście. Jednak jeśli ma taką możliwość, powinna dać też możliwość wykazania się innym osobom, które mogą ją w noszeniu i opiece nad noworodkiem wspomóc. 

Jak bezpiecznie nosić noworodka w chuście

Nie tylko nosząc w chuście maluszka, szczególną uwagę trzeba zwrócić na prawidłową pozycję dziecka. Delikatny kręgosłup noworodka dopiero będzie dojrzewał, a rolą opiekunów jest wspieranie jego rozwoju. Elementami tego wsparcia są prawidłowa pielęgnacja oraz dobranie najodpowiedniejszego dla etapu rozwoju dziecka wiązania chusty tkanej. Zobacz jakie wiązania chusty są idealne do noszenia noworodka.

Zobacz bezpieczne i dobre chusty do noszenia dziecka: tutaj.

Jak najłatwiej nauczyć się nosić dziecko w chuście?

Możliwości nauki chustonoszenia jest mnóstwo. Są tutoriale w internecie, jest mnóstwo spotkań noszących w chustach mam, są w końcu doradcy noszenia. Ci ostatni to profesjonaliści, którzy nie tylko nosili swoje dzieci, ale też skończyli mnóstwo kursów przygotowujących do tego, by pomagać rodzicom w początkach ich chustowej drogi. Doradców noszenia w chuście w Warszawie znajdziesz w CarryLove.pl. Można się z nimi umawiać na indywidualne konsultacje chustowe w sklepie przy Anielewicza 37, w waszych domach w Warszawie lub on line. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4,7/5. Oceniono 1 raz.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat