Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Obrotowy fotelik samochodowy do 4. roku życia - funkcjonalność i bezpieczeństwo

Artykuł

Fotelik samochodowy musi być dopasowany do wieku, wzrostu i wagi dziecka. Nie znaczy to wcale, że jedyną opcją jest wymienianie go co kilka miesięcy.

Obrotowy fotelik1
Autor: Materiały zewnętrzne

Fotelik obrotowy RWF możesz kupić jeszcze w momencie oczekiwania na maluszka i cieszyć się jego funkcjonalnością przez następne 4 lata. Przeprowadzone testy potwierdzają, że zapewnia on bezpieczeństwo twojemu dziecku. Praktyka pokazuje, że to bardzo praktyczne rozwiązanie.

  1. Fotelik obrotowy z ISOfix do 4. roku życia 

Nie jest łatwo wybrać najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka. Doskonale wiemy, z jakimi problemami borykają się młodzi rodzice. Co jest najważniejsze? Czy istnieje fotelik samochodowy do jazdy tyłem, który będzie jednocześnie estetyczny, wygodny, bezpieczny i funkcjonalny? Aby choć odrobinę ułatwić wybór, w jednym miejscu zebraliśmy zalety, którymi wyróżnia się fotelik obrotowy RWF. 

  • Daje bezpieczeństwo twojemu dziecku

Większość dostępnych na rynku fotelików dla dzieci 9-18 kg przeszła testy zderzeniowe. Pomijając te dostępne w hipermarketach, inne zapewniają jakiś stopień bezpieczeństwa twojemu dziecku. Pamiętaj jednak, że najlepszym rozwiązaniem są foteliki do jazdy tyłem. W trakcie zderzenia podczas jazdy z przeciętną prędkością nacisk na siłę dziecka jest w nich znacznie mniejszy. Wybieranie fotelika, który przeszedł wymagający Test Plus jest więc najskuteczniejszą ochroną dla Twojego dziecka. 

  • Jest praktyczny dla rodziców

To, że fotelik obrotowy 360 stopni jest bardzo funkcjonalny, można przeczytać wszędzie. Dzięki możliwości odwracania siedziska rzeczywiście znacznie ułatwia życie rodzicom. Nie muszą już przyjmować niewygodnych pozycji, by włożyć czy wyjąć dziecko z samochodu. Co jednak najważniejsze, zyskują oni pewność, że pięciopunktowe pasy zostały zapięte we właściwy sposób i maluszek jedzie bezpiecznie.

  • Fotelik obrotowy RWF dopasowuje się do dziecka 

Zarówno noworodek, jak i przedszkolak, potrzebują stabilizacji w czasie podróży. Ich ciało musi być odpowiednio wsparte. Nieocenioną zaletą fotelika obrotowego jest więc specjalna wkładka, dzięki której możesz dopasować fotelik do dziecka.

    1. Nowoczesne technologie w fotelikach obrotowych

Rodzice mają ogrom wątpliwości, gdy kupują pierwszy fotelik samochodowy z ISOfix. Nie ma w tym nic dziwnego - każdy z nich chce, by dziecko było bezpieczne w podróży. Okazuje się jednak także, że wielu wciąż nie zdaje sobie sprawy z korzyści, jakie zyskuje, wybierając foteliki do jazdy tyłem. Konieczne jest rozwiewanie ich wątpliwości poprzez zaprezentowanie konkretnych danych. 

Zdarzają się rodzice, którzy nie są przekonani, że ich dziecku będzie wygodnie. Boją się, że fotelik obrotowy RWF nie zapewni im właściwej pozycji do jazdy. Tymczasem najnowsze modele posiadają instalację Universal Level Technology, która pozwala dopasować je do zdecydowanej większości aut. To szczególnie ważne w samochodach sportowych, w których kąt nachylenia kanapy jest naprawdę spory.

Fotelik obrotowy RWF ma przede wszystkim chronić w czasie zderzenia. Jego podstawową funkcją jest absorbowanie energii, by ta nie zatrzymała się na delikatnym małym ciele. Wybierz więc fotelik samochodowy do jazdy tyłem, który posiada wbudowany pochłaniacz energii Dynamic Force Absorber, który najczęściej umiejscowiony jest w zagłówku. Tym samym chroni najbardziej wrażliwe części ciała maluszka.

Na uwagę zasługuje również fakt, że obrotowy fotelik samochodowy BeSafe iZi Twist B i-Size gwarantuje dziecku wyjątkową wygodę w czasie podróży. Wspomniana wcześniej wkładka, czyli Moduł Baby Shell™ gwarantuje, że pozostaje idealnie dopasowany do małego ciała. Możliwość wyjęcia jej, gdy maluszek osiągnie 87 cm wzrostu sprawia, że fotelik rośnie razem z dzieckiem. Niezwykle przydatny okaże się również system magnesów Magnetic Belt Assistants™. Dzięki niemu, pasy uprzęży fotelika można odłożyć na bok fotelika, ułatwiając w ten sposób wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika – pasy nie będą panoszyć się w siedzisku, przeszkadzając we wkładaniu malucha do fotelika.

Wybór najlepszego fotelika samochodowego nie jest wcale łatwy. Tak naprawdę wszystko może tu mieć znaczenie. Rozmiar musi być dopasowany zarówno do dziecka, jak i samochodu. Poza tym istotny jest design i wszelkie zastosowane technologie. Okazuje się jednak, że nowoczesne foteliki obrotowe RWF są na naprawdę wysokim poziomie i gwarantują zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.9/5. Oceniono 2 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat