Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Nowy, wyremontowany Oddział Położniczo-Neonatologiczny w SPZOZ w Lubartowie

Artykuł

3 września br. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w szpitalu w Lubartowie.

Nowy oddzial lubartow
Autor: Materiały prasowe

Fundacja Polsat przy wsparciu marki Pampers przekazała na remont ponad 1 000 000 zł. Oddział nie był remontowany od 30 lat. Modernizacja Oddziału to już trzeci wspólny projekt Fundacji Polsat i marki Pampers, mający na celu stworzenie komfortowych warunków dla dzieci i ich rodziców w szpitalach.

Nowoczesne standardy opieki

Fundacja Polsat przy wsparciu marki Pampers zrealizowała remont Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w Lubartowie. Modernizacja objęła renowację sal pacjentów oraz neonatologicznego gabinetu zabiegowego. Gruntownie została odnowiona kuchnia oraz łazienki, które dostosowano do potrzeb kobiet w ciąży i po porodzie. Wszystkie sale są zaopatrzone w specjalistyczne stanowiska pielęgnacyjne umożliwiające mamom bezpieczną pielęgnację noworodków. Na terenie całego oddziału zostały wymienione podłogi, drzwi, łóżka chorych i meble. Przy okazji remontu utworzono specjalne miejsce dla mam karmiących piersią – Pokój Laktacyjny z nowymi laktatorami ufundowanymi przez markę Pampers. Oddział Neonatologii w Lubartowie jest ośrodkiem o II stopniu referencyjności, w którym z roku na rok zwiększa się ilość urodzeń noworodków. Każdego dnia w szpitalu bardzo zaangażowany zespół lekarzy i pielęgniarek dba o zdrowie dzieci i ich mam. Jakość świadczonych usług może być jeszcze lepsza dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi medycznemu. Fundacja Polsat zakupiła aparat USG, który pozwoli zdiagnozować czy dziecko w łonie matki prawidłowo się rozwija. Przy wsparciu lokalnego przedsiębiorcy, Pana Wojciecha Trykacza Fundacja zakupiła lokalizator żył, który pokazuje ich położenie i grubość, co umożliwia szybkie wkłucie igły nawet u noworodka.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy pomóc najmłodszym dzieciom i poprawić warunki, w jakich obecnie będą przychodzić na świat. Mamy nadzieję, że przekazany aparat USG znacznie przyczyni się do prawidłowego diagnozowania noworodków i przyszłych mam – komentuje Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Modernizacja oddziału to ogromna zmiana nie tylko dla pacjentów, ale też dla personelu. Korzystanie z nowo zakupionego specjalistycznego sprzętu, takiego jak skaner żył zdecydowanie usprawni pracę personelu i przełoży się na zwiększenie komfortu pacjentów. Dzięki wprowadzonym zmianom zarówno mamy, jak i dzieci będą mogły przechodzić hospitalizację w bardziej przyjaznych warunkach – mówi kierownik oddziału neonatologii
w Lubartowie, Renata Adrjan-Gajda.

Jesteśmy dumni, że jako marka Pampers możemy wspierać mamy i ich dzieci nie tylko poprzez oferowanie innowacyjnych produktów, ale także poprzez realizację tak niestandardowych projektów jak pomoc przy modernizacji oddziałów szpitalnych. Wierzymy, że dzięki zapewnieniu komfortowych warunków w czasie hospitalizacji na oddziale położniczo-neonatologicznym, rodzice mogą całkowicie skupić się na pierwszych wspólnych chwilach z maluszkiem. Jest to szczególnie istotne, gdy pobyt w szpitalu przedłuża się, co ma miejsce w przypadku porodów przedwczesnych – mówi Mariola Mirek, Kierownik do spraw komunikacji marki Pampers.

Szpital w Lubartowie jest wspierany przez Fundację Polsat od 2003 roku – wartość przekazanego w tym czasie sprzętu to blisko 400 000 zł. Fundacja od lat angażuje się w pomoc społecznościom lokalnym oraz w działalność na rzecz społeczeństwa. Dotychczas Fundacja przeznaczyła na szereg działań związanych z pomocą chorym dzieciom w Województwie Lubelskim, w tym na zakup specjalistycznego sprzętu, remonty szpitali, a także rehabilitacje podopiecznych szeregu organizacji i instytucji prawie 4 miliony złotych!

Wspólnie dbamy o bobasy

Tworzenie komfortowych przestrzeni w szpitalach dla rodziców to część prowadzonej przez Pampers od kilku lat kampanii „Wspólnie dbamy o bobasy”. Modernizacja Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w szpitalu w Lubartowie to już trzeci wspólny projekt Pampers i Fundacji Polsat. Dobre samopoczucie mam pozytywnie wpływa na emocje i rozwój noworodków. Organizacja przyjaznych przestrzeni sprawia, że pobyt w szpitalu jest mniej stresujący i cała uwaga rodziców może być skupiona na maluszku. Poprzednie projekty realizowane w szpitalach w Otwocku i Grodzisku Mazowieckim obejmowały remont oddziałów pediatrycznych i miały na celu stworzenie komfortowych warunków dla rodziców towarzyszących swoim dzieciom w czasie hospitalizacji. Celem wspólnego projektu Pampers i Fundacji Polsat jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju maluchów, między innymi poprzez tworzenie przyjaznych przestrzeni, odpowiadających na potrzeby małych dzieci
i towarzyszących im osób.

W ramach kampanii „Wspólnie dbamy o bobasy” marka Pampers podejmuje szereg działań na rzecz najmłodszych. Oprócz wpierania modernizacji szpitali, producent pieluszek pomaga m.in. w opiece nad wcześniakami, dostarczając bezpłatnie pieluszki Pampers Preemie Protection na Oddziały Intensywnej Terapii Noworodka w całej Polsce.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat