Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

NOWOŚĆ! NAN Organic 2

Artykuł

Do oferty NAN 2 dołączył właśnie nowy produkt – inspirowane doskonałością natury, ekologiczne mleko następne NAN Organic 2, czyli dobrze znana jakość NAN 2 w wersji przyjaznej dla planety.

Nan organic2
Autor: Materiały prasowe

Składniki, z których powstaje, pochodzą z hodowli i upraw ekologicznych. Dodatkowo, opakowanie produktu nadaje się w 100% do recyklingu, a plastikowe elementy powstały częściowo z plastiku otrzymanego na bazie trzciny cukrowej.

Wszystko zaczyna się od natury. To dzięki jej hojnym darom – słońcu, wodzie, powietrzu, roślinom i zwierzętom, możemy żyć. Dlatego troszcząc się o najbliższych, pamiętajmy także o planecie. Każda decyzja ma znaczenie, a wybory, których rodzice dokonują z myślą o swoich dzieciach, mogą mieć wpływ nie tylko na maluszka, ale także przyszłość Ziemi.

By ułatwić rodzicom czerpanie z rozwiązań tworzonych przez samą naturę, Nestlé poszerzyło swoją ofertę ekologicznej żywności dla najmłodszych. Do zupek, obiadków, deserków, kaszek, przekąsek i nektarów Gerber Organic, dołączyło właśnie ekologiczne mleko następne NAN Organic 2. Produkt powstaje ze składników pochodzących z hodowli i upraw ekologicznych. W takich gospodarstwach podstawą jest szacunek dla przyrody, troska o dobrostan gleby, zwierząt i roślin, a wszystko po to, by być bliżej natury. Odnawiany co roku certyfikat potwierdza ekologiczne pochodzenie surowców, z których powstaje NAN Organic 2, oraz zgodność całego procesu produkcji z zasadami przetwórstwa ekologicznego.

NAN Organic 2 to połączenie inspiracji płynącej z mądrości natury i ponad 150-letniego doświadczenia, jakie posiada Nestlé w tworzeniu produktów dla niemowląt i małych dzieci. Recepturę produktu stworzono na bazie trwających już od ponad 60 lat badań nad mlekiem kobiecym. W ten sposób powstała kompletna kompozycja składników* inspirowana doskonałością natury, w skład której wchodzą:

  • immunoskładniki: cynk*, żelazo* i witamina D*, ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego dziecka;
  • DHA*, czyli niezbędny nienasycony kwas tłuszczowy z rodziny omega-3, który wspomaga rozwój wzroku i mózgu maluszka**;
  • L.reuteri – kultury bakterii takie, jak w mleku mamy;
  • oleje roślinne – słonecznikowy i rzepakowy; produkt nie zawiera oleju palmowego.

NAN Organic 2 przeznaczone jest dla maluszków po 6. miesiącu życia, które nie są karmione piersią lub są dokarmiane mlekiem modyfikowanym.

Opakowanie NAN Organic 2 także zostało zaplanowane z troską o przyrodę. Nowość dostępna jest w puszce nadającej się w 100% do recyklingu, a stal, z której powstała, może być wielokrotnie przetwarzana. Dzięki możliwości jej zbiórki i ponownego wykorzystania, zmniejsza się ilość powstających odpadów, a natura i cenne zasoby są lepiej chronione. Co ważne, dołączona do produktu miarka oraz wieczko puszki otrzymane zostały głównie z plastiku na bazie odnawialnych surowców roślinnych – w minimum 66% powstały z trzciny cukrowej.

*zawartość zgodnie z przepisami prawa
**przy dziennym spożyciu 100 mg DHA w jednej, bądź większej liczbie porcji

Ważna informacja
Zdrowa dieta matki w czasie ciąży i po porodzie pomaga gromadzić składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego przebiegu ciąży, przygotowuje do okresu laktacji i pomaga ją utrzymać. Gdy maluszek przyjdzie na świat, najlepszym dla niego sposobem żywienia jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia mu bowiem doskonale zbilansowaną dietę i chroni przed chorobami. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Jeśli zdecydujesz się nie karmić piersią, pamiętaj że ta decyzja jest trudna do odwrócenia. Stosowanie mleka modyfikowanego niesie ze sobą konsekwencje socjalne i finansowe, które powinnaś wziąć pod uwagę. Dodatkowo, rozpoczęcie częściowego dokarmiania butelką spowoduje zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka. Dla zdrowia Twojego dziecka ważne jest, by mleko modyfikowane przygotowywać, stosować i przechowywać zawsze zgodnie z informacją na opakowaniu. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat