Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Nowe ekoobiadki i ekonektary dla małych brzuszków

Artykuł

Stale powiększa się liczba osób, które poszukują produktów przygotowanych z dbałością o przyrodę.

Ruszyla kampania gerber organic
Autor: Materiały prasowe

Po raz kolejny powiększa się więc także oferta linii ekologicznych produktów dla niemowląt i małych dzieci Gerber Organic – małe brzuszki z pewnością docenią 6 nowych pełnowartościowych obiadków oraz 3 nektary owocowe z organicznych składników.

Trend powrotu do natury nabiera coraz większego rozmachu. W przypadku żywności oznacza to, że coraz częściej, obok jakości, smaku czy wartości odżywczej, istotne staje się także pochodzenie wykorzystywanych składników. Coraz popularniejsze stają się produkty powstające zgodnie z cyklem przyrody, z szacunkiem do naturalnego tempa wzrostu roślin i zwierząt, dbałością o różnorodność biologiczną i dobre warunki życia zwierząt. Wszystkie te warunki spełnia żywność ekologiczna. Na półce można ją łatwo odnaleźć dzięki charakterystycznemu symbolowi „ekoliścia”, który gwarantuje, że dany produkt powstał zgodnie z zasadami organicznej produkcji. Ekologiczne pochodzenie takiej żywności potwierdza odnawiany co roku certyfikat. Tak jest w przypadku Gerber Organic – linii ekologicznych produktów dla niemowląt i małych dzieci, która łącznie obejmuje już 27 produktów.

Linia Gerber Organic

Linia Gerber Organic to ceniona przez rodziców jakość Gerber podana w ekologicznej wersji. Powstała z myślą o rodzicach, którzy chcą podawać swoim pociechom ekologiczną żywność, spełniającą wszystkie wymagania produktów dla najmłodszych. Ekoproduktom stawia się tak samo rygorystyczne normy, jak w przypadku innych produktów Gerber. Różnią się od nich jednak pochodzeniem wykorzystywanych surowców, które w przypadku Gerber Organic powstają w sposób bliższy naturze, w certyfikowanych gospodarstwach ekologicznych. Do niedawna linia obejmowała 18 produktów:

 • ciekawe kompozycje z warzyw i owoców zamknięte w słoiczkach,
 • owoce i deserki owocowo-mleczno-zbożowe zapakowane w wygodne tubki,
 • deserki mleczne w kubeczkach, także w wersji z owocami oraz
 • kaszki zbożowe na bazie owsa i delikatnej pszenicy.

Żaden z produktów nie zawiera dodatku cukru – jedynie cukry naturalnie zawarte w ekologicznych surowcach – mleku, owocach, warzywach czy zbożach.

Nowości Gerber Organic

Teraz w sieci sklepów Rossmann dostępne są kolejne ekologiczne propozycje od Gerber Organic.

6 nowych pełnowartościowych obiadków

Zbilansowane posiłki oparte na naturalnych składnikach pochodzących z gospodarstw ekologicznych. Produkty rosną razem z dzieckiem – od gładkich puree po 6. miesiącu po dania z coraz wyraźniejszymi kawałkami, które pozwalają starszym dzieciom ćwiczyć gryzienie. Dzięki bogactwu smaków pomagają urozmaicić dietę maluszka – zawierają m.in. zalecane zielone warzywa, bataty, mięso łososia czy pełnoziarnisty makaron. Każde z dań jest źródłem pełnowartościowego białka. Nie zawierają dodatku soli – smak podkreślają jedynie naturalne przyprawy takie jak natka pietruszki. Nowe, kompletne odżywczo, propozycje to:

 • Gerber Organic Zielone warzywa z indykiem – po 6. miesiącu
 • Gerber Organic Bataty z dynią i łososiem – po 6. miesiącu
 • Gerber Organic Warzywa z cielęciną – po 6. miesiącu
 • Gerber Organic Warzywa z indykiem i ryżem – po 8. miesiącu
 • Gerber Organic Warzywa z indykiem i pełnoziarnistym makaronem – po 8. miesiącu
 • Gerber Organic Słodkie ziemniaki z warzywami i kurczakiem – po 10. miesiącu

Dodatkowo, już wkrótce, gdy maluszki już trochę podrosną, do oferty dołączą także obiadki dla Juniorów, m.in.:

 • Gerber Organic Pełnoziarniste spaghetti z wołowiną – po 12. miesiącu

3 nowe nektary owocowe

Powstały z owoców, które delikatnie przetarto przez sito. Surowce pochodzą z certyfikowanych ekologicznych gospodarstw, gdzie uprawiano je w zgodzie z naturą. Do nektarów dodano witaminę C, ważną dla odporności, oraz wodę, która pozwoliła uzyskać odpowiednią konsystencję, umożliwiającą łatwe picie przez maluszka. To dobre źródło błonnika pokarmowego. Nektary nie zawierają dodatku cukru – wyłącznie cukry naturalnie występujące w owocach. Przeznaczone są dla maluszków już od początku rozszerzania diety. Nowości to:

 • Gerber Organic Nektar Gruszka Morela – po 4. miesiącu
 • Gerber Organic Nektar Jabłko Mango – po 4. miesiącu
 • Gerber Organic Nektar Gruszka Banan – po 4. miesiącu

Ważna informacja
W okresie pierwszych 6 miesięcy życia dziecka zalecane jest wyłączne karmienie piersią. Po tym okresie należy rozpocząć wprowadzanie żywności uzupełniającej o odpowiedniej wartości odżywczej przy jednoczesnej kontynuacji karmienia piersią do ukończenia przez dziecko 2 lat i dłużej. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, dlatego czas wprowadzenia posiłków uzupełniających należy skonsultować z lekarzem lub położną.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat