Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

Nowa seria dla dzieci Ewy Nowak

Artykuł

Ewa Nowak, znana autorka książek dla dzieci i młodzieży, powraca z nową serią. Janek i tata to skrząca się humorem seria krótkich powieści przygodowych, przeznaczonych do czytania z rodzicami lub samodzielnie.

Ratownicy swiata
Autor: Materiały prasowe

Janek i jego tata to Ratownicy Świata, i to nie byle jacy! Należą do prastarego rodu Witeziów, mają supermoce, kochają nowe technologie i poradzą sobie z każdym problemem… No, może prawie każdym!

Janek i tata. Na dachu świata
Tym razem Janek i jego tata dostają wezwanie na akcję w Himalajach. Muszą uratować alpinistę, który zaginął podczas burzy śnieżnej. Warunki pogodowe są tragiczne, ale nasi dzielni Witezie na pewno sobie poradzą… Zwłaszcza, jeżeli na pomoc przyjdzie im pewna nietypowa mieszkanka okolicy.

Janek i tata. Pożar w stadninie
Tym razem lekko tylko przemądrzały Janek i jego nieco gapowaty tata muszą uratować z pożaru źrebną klacz. Czy to się uda? I czy przypadkiem nie będą potrzebować nieco pomocy?

W swojej najnowszej serii autorka porusza temat m. in. tego, czym jest przygoda dla współczesnych dzieci, jak odkrywać świat razem z dzieckiem czy jak ważna jest w tym wszystkim rola ojca.

W dzieciństwie często bawiłam się z bratem w ratowanie świata. Gasiliśmy pożary, uciszaliśmy sztormy, w głębi dżungli odnajdowaliśmy zagubione samotne dzieci albo młode zwierzęta. Mój wózek dla lalek raz był helikopterem, innym razem batyskafem, a my zmienialiśmy się w huragan, słońce albo krokodyle. Byliśmy wszystkomogącymi Ratownikami Świata. Zapraszam wszystkie dzieci, by poznały Janka i jego tatę, i spróbowały, jak się żyje komuś, kto ma wszystkie moce świata jednocześnie.
(od autorki)

Ewa Nowak to znana i nagradzana autorka książek dla dzieci i młodzieży, laureatka nagrody IBBY. W dzieciństwie uwielbiała bawić się z bratem we wszystkomogących ratowników świata. Janek i tata to jej nowa seria krótkich, skrzących się humorem powieści przygodowych, przeznaczonych do czytania z rodzicami lub samodzielnie.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat