Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Nowa definicja księżniczki

Artykuł

Uwielbiana przez dziewczynki na całym świecie marka Ever After High powraca z nowym pełnometrażowym filmem, inspirującymi postaciami i piosenką w wykonaniu idolki nastolatek, Natalii Szroeder.

Nowa definicja ksiezniczki600
Autor: Materiały prasowe

Magiczny świat lalek, filmów i opowieści inspiruje współczesne dziewczynki do odwagi i przełamywania własnych barier. Ever After High redefiniuje wizerunek księżniczki promując wśród nich takie wartości, jak asertywność, podążanie za własnym przeznaczeniem czy aktywne działanie.

„Niech dzieje co ma się dziać – nie będę dłużej stać” – śpiewa Natalia Szroeder w piosence do najnowszego filmu Ever After High „Smocze Igrzyska”. Ten wers doskonale obrazuje rzeczywistość, w której dorastają nasze córki. W świecie starszych dziewczynek nie ma już miejsca na bajki o klasycznych księżniczkach, które z założonymi rękami czekają na ratunek księcia. To czas na pobudzanie ich asertywności i inspirowanie do działania, aby mogły sięgać po własne marzenia. Jednak która z nas zaprzeczy, że w ich wieku jednak marzyła aby zostać księżniczką? Doskonale wiemy, że bajki i zabawa najlepiej przemawiają do ich wyobraźni, więc jak stymulować w nich te ważne wartości i cechy charakteru? Z rozwiązaniem przychodzi marka Ever After High podsuwając dziewczynkom doskonały wzorzec: księżniczkę, jednak taką, która bierze sprawy w swoje ręce i kieruje własnym losem. Bajki nie są zwykłymi opowieściami – przekazują najmłodszym reguły świata. Uczą, kto ma się lękać i oczekiwać wybawienia, a kto być człowiekiem czynu i ratować świat. – mówi dr hab. Jacek Wasilewski, zajmujący się narracjami w kulturze popularnej. Bajki przekazują też zestaw wartości, za jakie czeka nas nagroda. Dzieci identyfikują się z bohaterami, kibicują im i chcą być tacy, jak oni. Jeśli kiedyś nie było wzorców policjantki czy pani minister, trudno było dziewczynkom wyobrazić sobie siebie w takiej sytuacji.

Promowanie nowych wzorców

Pod nowym hasłem „Tu księżniczki mają moc” kryje się cały pozytywny świat pełen silnych i odważnych postaci. Historia Ever After High zmienia klasyczny wizerunek księżniczki. To prawdziwa liderka swojej opowieści. W przeciwieństwie do klasycznych bajek, bohaterki tych historii same stanowią o własnym losie, ratują innych, poskramiają smoki i są dumne z tego, że są dziewczynkami. Jednej nocy bawią się na eleganckim balu, a za chwilę walczą jak prawdziwi rycerze. Wzorce pokazane w bajkach można utrwalać w zabawie, np. lalkami-bohaterkami najnowszego pełnometrażowego filmu Ever After High „Smocze Igrzyska”.
Minął już czas dziewczynek czekających niczym Roszpunka w wieży. Dzisiejsze dziewczynki mają do zdobycia cały świat i nie zgadzają się na to, aby być słabszą płcią – dodaje dr hab. Jacek Wasilewski. Zabawa lalkami pomaga się w tym świecie odnaleźć, zwłaszcza gdy mama jest prezeską klubu sportowego lub banku. To pokazuje, że można zarówno nosić wspaniałe kreacje, jak i być mądrą, i mieć władzę. Zabawa jest pierwszym krokiem, żeby ujawnić i wykorzystać swój potencjał. Dziewczynki potrzebują nowych wzorców.

Inspirujące bohaterki

Księżniczki – jak przystało na waleczne bohaterki - mają na sobie zbroje i akcesoria smoczych jeźdźców, gdyż w filmie biorą udział w najbardziej niezwykłym wydarzeniu sportowym: Smoczych Igrzyskach. Za sprawą niefortunnych wydarzeń muszą połączyć swe moce i wspólnie stawić czoła złu. Ich zadaniem jest zmienić przeznaczenie i uratować świat Ever After High. Z tak przebojowymi postaciami dziewczynki mogą rozwijać podczas zabawy swoje własne silne cechy. Wśród lalek ze Smoczych Igrzysk możemy znaleźć m.in. Raven Queen™ w jeździeckich butach, Darling Charming™ w błyszczącej zbroi oraz Holly O’Hair™. Każda z nich ma również specjalną tarczę, której dziewczynki mogą używać jako pierścionka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat