Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

Nominacje w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2019

Artykuł

Warren Buffett, Bill Gates i Reese Witherspoon. Łączy ich znacznie więcej niż sława i bogactwo. Wszyscy pasjami pochłaniają książki. To z nich czerpią wiedzę o świecie i inspiracje do działania.

Przecinek kropka2019 nominacje
Autor: Materiały prasowe

To one są źródłem ich sukcesu. Ich kariery są wspaniałą zachętą do rozwijania w dzieciach pasji do literatury i czytania. A w tym najlepiej sprawdzą się książki nominowane w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2019. Każdy czytelnik może mieć realny wpływ na wybór najbardziej wartościowych publikacji – dziś, 26 lutego, rusza głosowanie publiczności. Jego wynik i zwycięskie tytuły poznamy 4 kwietnia podczas Targów Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” w Centrum Praskim Koneser.

Każdego dnia chcę iść spać mądrzejszy niż byłem po przebudzeniu. To odpowiedź na pytanie „dlaczego czytasz”, którą powtarzają Charlie Munger i Warren Buffett, wiceprezes i CEO holdingu Berkshire Hathaway. Buffett, ekonomista i filantrop, jeden z najbogatszych ludzi świata, książki pokochał w dzieciństwie. Od tamtego czasu nic – oprócz gry na ukulele i słodyczy – nie sprawia mu takiej frajdy, jak pochłanianie kolejnych lektur. U szczytu kariery czytał nawet 1000 stron dziennie! Dziś dziewięćdziesięcioletni miliarder wciąż nie wyobraża sobie dnia bez 5 godzin spędzonych nad książką i gazetami, uznając czytanie za klucz do sukcesu. Podobnego zdania jest przyjaciel Buffetta, Bill Gates. Najsłynniejszy informatyk świata, podobnie jak Barack Obama, laureatka Oscara Reese Witherspoon, aktorki Emma Watson i Emma Roberts czy wokalistka Florence and the Machine, pochłania książki w ilościach hurtowych. A każdy rok podsumowuje publikując na blogu listy ulubionych tytułów, tak jak Witherspoon czy Watson dzielą się wrażeniami z lektury z członkami swoich książkowych klubów prowadzonych w mediach społecznościowych. Gates przez 12 miesięcy czyta „zaledwie” 50 książek i wierzy, że to jedyna czynność, która pozwala mu jednocześnie uczyć się nowych rzeczy i sprawdzać, na ile dobrze rozumie otaczający go świat. To właśnie przekonanie, że książki są do tego niezbędne stało u podstaw powołania przez Empik Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”.

– Wiemy, że w dobie smartfonów i internetu dobra książka to prawdziwy skarb – mówi dr Aleksandra Piotrowska. Psycholożka dziecięca, która od 11 edycji zasiada w jury Konkursu, przyznaje, że przykłady płynące z nominowanych tytułów, przekonują, iż w tłumaczeniu świata, trenowaniu uważności, budzeniu pozytywnych emocji i rozwijaniu pasji, książka nie ma sobie równych. Jurorki: pedagog Ewa Gruda, założycielka i redaktor naczelna portalu Qlturka.pl Ewa Świerżewska, polonistka Dorota Koman pełniąca funkcję przewodniczącej jury oraz dr Aleksandra Piotrowska i historyczka sztuki Ewa Solarz, wykonały niezwykłą pracę i oceniły 243 zgłoszone książki. Efektem burzliwych obrad jest lista 15 najlepszych tytułów dziecięcych 2019 roku, skierowanych do trzech grup czytelników: młodszych niż 5 lat, liczących od lat 6 do 8 oraz od 9 do 12.

Jak głosować?

Dziś losy 15 nominowanych książek w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” przechodzą w ręce dzieci i rodziców. Empik zaprasza do wspólnej lektury i głosowania zaprawionych w bojach pasjonatów czytania oraz tych, którzy dopiero poznają świat dziecięcej literatury. Żeby zagłosować w Konkursie wystarczą trzy kroki. Po pierwsze: należy zalogować się na stronie internetowej Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” www.przecinekikropka.pl. Po drugie: kliknąć „głosuj” w polu przy wybranym tytule. Po trzecie: w formularzu umieszczonym na stronie konkursowej wpisać autorską recenzję. Spośród wszystkich nadesłanych recenzji komisja konkursowa wyłoni 50 najlepszych. Ich autorzy otrzymają 60-dniowy abonament na ebooki i audiobooki w Empik Go. W każdej kategorii wiekowej można oddać tylko jeden głos dziennie. Głosowanie trwa do 10 marca, a zwycięskie tytuły zostaną ogłoszone 4 kwietnia podczas Targów Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka”, w warszawskim Centrum Koneser (wstęp bezpłatny).

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2019 – przeczytaj regulamin!

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”, głosowanie:
https://www.empik.com/przecinek-i-kropka/konkurs

11. edycja Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka.

O tytuł Najlepszej Książki walczą publikacje skierowane do odpowiednich grup wiekowych, które po raz pierwszy ukazały się na polskim rynku drukiem i miały swoją premierę w 2019 roku, które zostały wyłonione przez jury spośród nadesłanych zgłoszeń

Rozstrzygnięcie konkursu: 4 kwietnia 2020, godz. 12:00

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka (4–5 kwietnia 2020)
Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 2, Warszawa
wstęp wolny

Poznaj finalistów Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2019. Wszystkie tytuły są dostępne w sklepie internetowym Empiku.

Tytuły nominowane w kategorii do lat 5:

1. „ART. Balonowa 5”, tekst: Mikołaj Pasiński, ilustracje: Gosia Herba, Wydawnictwo Egmont Art
2. „Czy mogę się przytulić?”, tekst: Eoin McLaughlin, ilustracje: Polly Dunbar, Wydawnictwo Mamania
3.„Kotki idą spać”, tekst i ilustracje: Barbara Castro Uri, Wydawnictwo Adamada
4.„Przeplatalińscy”, tekst i ilustracje: Maria Dek, Wydawnictwo Dwie Siostry
5.„Uratuj Ziemię”, tekst i Ilustracje: Patrick George, Wydawnictwo Bajka

Tytuły nominowane w kategorii od 6 do 8 lat:

1.„O dziewczynce, która chciała ocalić książki”, tekst: Klaus Hagerup, ilustracje: Lisa Aisato, Wydawnictwo Czarna Owca
2.„Pan Stanisław odlatuje”, tekst: Justyna Bednarek, ilustracje: Paweł Pawlak, Wydawnictwo Nasza Księgarnia
3.„Pracownia Aurory”, tekst: Roksana Jędrzejewska-Wróbel, ilustracje: Jona Jung, Wydawnictwo Bajka
4.„Top Car”, tekst: Davide Cali, ilustracje: Sebastien Mourrain, Wydawnictwo Kinderkulka
5.„Tosia i tajemnica geodety”, tekst: Magdalena Miecznicka, ilustracje: Weronika Tarka, Wydawnictwo Dwie Siostry

Tytuły nominowane w kategorii od 9 do 12 lat:

1.„Chłopiec znikąd”, tekst: Katherine Marsh, Wydawnictwo Widnokrąg
2.„Lilana”, tekst: Małgorzata Strękowska-Zaremba, ilustracja okładkowa: Daniel de Latour, Wydawnictwo Nasza Księgarnia
3.„Lukrecja”, tekst: Anne Goscinny, Wydawnictwo Znak
4.„Pomylony narzeczony”, tekst: Marcin Szczygielski, ilustracje: Magda Wosik, Wydawnictwo Bajka
5.„Wielka księga Klary”, tekst: Marcin Wicha, ilustracje: Zosia Dzierżawska, Wydawnictwo Mamania

Organizatorem Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą oraz Targów Książki Dziecięcej i Festiwalu Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” jest Empik.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat