Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Niepowstrzymani 2. Dlaczego świat nie jest sprawiedliwy" Yuval Noah Harari

Artykuł

Epicka przygoda i lekcja historii w jednym! Podana przejrzyście i z humorem. Odkryj wraz z autorem bestsellera Sapiens, dlaczego ludzie są niepowstrzymani!

Niepowstrzymani2
Autor: Materiały prasowe

Królowe, królowie i generałowie wypełniają podręczniki po brzegi. Ale skąd oni wszyscy się wzięli? Dlaczego niektórzy z nas mieszkają w pałacach i rządzą, podczas gdy inni muszą sprzątać ich posiadłości i wykonywać rozkazy?

W drugim tomie serii dla młodych czytelników uznany filozof i historyk Yuval Noah Harari wyjaśnia, w jaki sposób rewolucja sprzed dziesięciu tysięcy lat wciąż wpływa na nasze życie. Pokazuje, w którym miejscu wszystko poszło nie tak i jak jeszcze możemy to naprawić.

Przekonaj się, jak niewinny eksperyment z uprawą pszenicy doprowadził do głodu, zarazy i wojny. Dowiedz się, w jaki sposób starożytni maniacy rozwinęli pismo i dlaczego twoi rodzice muszą płacić podatki. Poznaj dwa gadatliwe szkielety, krokodyla ze złotymi kolczykami oraz pięćdziesiąt miliardów przygnębionych kurczaków i odkryj, jak ludzka zdolność kontrolowania roślin oraz zwierząt doprowadziła do tego, że próbujemy kontrolować siebie nawzajem.

Niepowstrzymani 2. Dlaczego świat nie jest sprawiedliwy to idealna książka dla każdego od lat 9 do 109, kto jest ciekawy, jak zbudowano ten świat i dlaczego niektórzy mają tak dużo, a inni tak mało.

PRZEMEK STAROŃ o pierwszym tomie Niepowstrzymanych

DLACZEGO LUDZIE TOCZĄ WOJNY?
Gdyby ludzie nie opowiadali historii i nie śnili razem, nasz świat wyglądałby zupełnie inaczej: obce sobie grupy nie byłyby w stanie współpracować, a jako gatunek prawdopodobnie wciąż bylibyśmy nic nieznaczącymi zwierzętami żyjącymi na afrykańskiej sawannie. Ludzie w starożytnych królestwach nie zbudowaliby wałów, zbiorników ani spichlerzy i dzisiaj nie byłoby państw, szkół ani szpitali. Nie byłoby samochodów, samolotów ani komputerów.

Ale sny i opowieści mogą też być bardzo szkodliwe. Często służą one za wyjaśnienie niesprawiedliwych zasad, takich jak te obowiązujące w niektórych krajach, głoszące, że mężczyźni są lepsi od kobiet albo że bramini są lepsi od dalitów. Czasami ludzie wierzą w jakąś opowieść do tego stopnia, że nawet idą na wojnę i zabijają miliony innych ludzi tylko z powodu tej opowieści.

Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, dlaczego na świecie jest tyle wojen? Inne zwierzęta zwykle walczą o pożywienie albo o terytorium (...). Ludzie także, ale rzadko jest to jedyny powód wojny. Wiele wojen w dziejach toczono z powodu opowieści.
Yuval Noah Harari, Niepowstrzymani 2. Dlaczego świat nie jest sprawiedliwy, przeł. Michał Romanek.

przełożył: Michał Romanek ilustrował: Ricard Zaplana Ruiz
premiera: 6 grudnia

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Między nami żywiołami Miss Kraken

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat