Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Niepłodność i strach

Artykuł

Z problemem niepłodności zmaga się niemal co piąta polska para.

Porozmawiajmy o niepłodności otwarcie
Autor: Materiały prasowe

Poza konsekwencjami medycznymi, trudności z poczęciem dziecka w negatywny sposób wpływają na psychikę dotkniętych nimi osób, doprowadzając nawet do depresji. 27 stycznia w Klinice Leczenia Niepłodności IVITA w Poznaniu odbędzie się spotkanie otwarte, którego głównym tematem będą psychologiczne skutki problemów z płodnością.

W ciągu ostatnich 25 lat częstość występowania niepłodności wzrosła ponad dwukrotnie. Dotknięte nią pary zmagają się z lękiem, bezsilnością, poczuciem niepewności i problemami z samooceną. W wielu przypadkach strach jest potęgowany przez stereotypowe postrzeganie ośrodków leczenia niepłodności jako zimnych, sterylnych i odbierających optymizm.

– Na styczniowym spotkaniu porozmawiamy o lęku w sytuacji niepłodności. Jak sobie z nim radzić i jak go wykorzystać do tego, by został naszym sprzymierzeńcem – mówi Sabina Sadecka, psycholog kliniki IVITA. Prowadząca spotkanie zadba o komfort psychiczny uczestników – nie znajdą się wśród nich żadne osoby postronne. Dzięki uczestnictwu wyłącznie osób związanych z problemem, spotkanie stanowi znakomitą okazja do wymiany wątpliwości i spostrzeżeń dotyczących niepłodności. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno pary, jak i pojedyncze osoby.

Od 1 listopada ubiegłego roku zmieniły się zasady świadczenia usług związanych z leczeniem niepłodności. Zgodnie z nową ustawą zabiegi inseminacji i in vitro mogą być przeprowadzane wyłącznie przez certyfikowane ośrodki. Klinika IVITA jako jedna z pierwszych pomyślnie przeszła proces weryfikacji i kontynuuje świadczenie swoich usług.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Kliniki IVITA przy ul. Dąbrowskiego 77a w Poznaniu i rozpocznie się o godzinie 17:15. Wstęp jest bezpłatny.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczekScooby-Doo! i Legenda Miecza

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat