Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Niania elektroniczna Denver BC-241

Artykuł

Niania elektroniczna to urządzenie, które od lat zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród przyszłych rodziców, ale także opiekunów osób starszych.

Denver bc 241
Autor: Materiały prasowe

Niewątpliwą zaletą elektronicznej niani jest możliwość ciągłego monitorowania, bez konieczności przemieszczania się po domu czy mieszkaniu. Dlatego nie jest to zwykły gadżet, a funkcjonalny przedmiot, który daje z jednej strony poczucie bezpieczeństwa z drugiej zaś swobody, możliwości poruszania się w promieniu 200 metrów od bazy.

Technikalia.pl, jako pierwsze w Polsce, wprowadziło do oferty markę Denver Electronics. Premierowym produktem dostępnym już na rynku jest bezprzewodowa niania, model BC-241 z kolorowym monitorem LCD 2,31" i wysokiej czułości mikrofonami. Urządzenie wyposażone jest w kamerę oraz monitor. Kamera „prowadzi” obserwacje od kątem 35 stopni, dlatego skierowana na podopiecznego – pokaże każdy jego ruch oraz dźwięk. Urządzenie zapewnia dwukierunkową komunikację - kamera ustawiona pokoju przekazuje obraz do monitora nadzorowanego przez opiekuna, zaś mikrofon wbudowany w ekran umożliwia zdalne porozumiewanie się z podopiecznym.

Nianię można ustawić na jednym z trzech poziomów czułości siły głosu. Jeśli w pokoju, gdzie znajduje się kamera jest cicho – urządzenie przełącza się w oszczędny tryb czuwania. Dzięki funkcji VOX ekran włącza się automatycznie w momencie zarejestrowania dźwięku powyżej ustawionego przez nas progu czułości.

Dzięki podczerwieni niania działa również w nocy w trypie nocnym. Zasięg jest wtedy mniejszy ok. 2 metrów, ale ekran nadal pokazuje obraz wysokiej jakości. Jeśli wspominamy już o zasięgu urządzenia, monitor i kamera sprawnie komunikują się na odległość do 200 metrów w terenie otwartym. Jeśli wyjdziemy poza ten obszar monitor wyśle sygnał dźwiękowy, że nie jesteśmy w zasięgu urządzenia. Adapter i monitor mogą również pracować na zasilaniu bateryjnym (baterie AAA).

Produkt dostępny na Technikalia.pl w cenie 399 zł.

Dane techniczne

  • 2.4GHZ bezprzewodowe przesyłanie video i dźwięku pomiędzy kamerą a monitorem
  • Zasięg działania: 200m (w terenie otwartym)
  • VOX - tryb aktywacji dźwiękowej (ekran i dźwięk uaktywniają się, pod wpływem hałasu)
  • Automatyczne nocne widzenie w podczerwieni (zasięg 2 metry)
  • Czujnik obrazu: 1/4" CMOS
  • Rozdzielczość video: 640x480 ~ 30FPS
  • Kąt widzenia: 35°
Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat