Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Nela na wyspie rajskich ptaków" Nela mała Reporterka

Artykuł

Nela zwiedziła kilkadziesiąt krajów. Wspinała się na wulkany, nurkowała w towarzystwie rekinów, w ciemnościach pokonywała dżunglę.

Nela na wyspie rajskich ptakow
Autor: Materiały prasowe

W najnowszej książce „Nela na wyspie rajskich ptaków” zabiera nas w podróż na jedną z najbardziej odizolowanych wysp na świecie, na której znajduje się Papua Nowa Gwinea.

Niebezpieczna dżungla pełna skorpionów, pająków, węży i kanibali, z drugiej strony jedna z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Papua Nowa Gwinea to kraina wielu kontrastów, z niesamowitą historią oraz niespotykaną nigdzie indziej florą i fauną.

Nela, swoja przygodę na tej tajemniczej wyspie rozpoczyna od podróży przez papuaską dżunglę. Razem z przewodnikiem wyposażeni w maczetę oraz duże ilości wody przemierzają las w poszukiwaniu charakterystycznych dla tego regionu gatunków zwierząt. Rajskie ptaki, których płomiennie czerwone ogony od wielu setek lat zachwycały Europejczyków, lub kangury nadrzewne – niezwykle zwinne ssaki, mieszkające w koronach drzew. Razem z Nelą poznajemy też najniebezpieczniejszego ptaka na świecie – kazuara, a z pomocą kamery termowizyjnej próbujemy odnaleźć nowe gatunki zwierząt.
W dalszej części książki nurkujemy razem z Nelą w morzu Bismarcka. Tam z bliska przyglądamy się jednej z najpiękniejszych raf koralowych na Ziemi. To jeden z ostatnich nieodkrytych „podwodnych skarbów” na świcie, pełen życia i kolorów - dom dla ponad 900 gatunków ryb! Między rafą Nela odnajduje wraki statków, a nawet japońskich samolotów zatopionych nad oceanem podczas II wojny światowej.

Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka świata, która podróżuje od piątego roku życia po różnych kontynentach nagrywając i opisując swoje przygody. Kocha przyrodę i wyprawy. Jej idolem jest Steve Irvin, którego śladem chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia. Zdobyła nagrodę Bestsellera Empiku: za rok 2015 (za książkę Nela i tajemnice świata; jednocześnie była pierwszą osobą w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie) i za rok 2016 (w kategorii „Literatura dla dzieci”, za książkę Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany) oraz za rok 2017 (w kategorii „Literatura dla dzieci”, za książkę Nela i Skarby Karaibów) Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2016 jej książka pt. Nela na kole podbiegunowym w 2017 została włączona do kanonu lektur w polskich szkołach jako lektura uzupełniająca w VIII klasie szkoły podstawowej. Książki Neli Małej Reporterki to bogata kopalnia wiedzy – uczą, rozwijają wyobraźnię i pokazują, jak ważne w życiu są marzenia i dążenie do ich realizacji. Dotychczas nakładem wydawnictwa Burda Publishing Polska ukazało się dziewięć książek Neli: „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”, „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”, „Nela na kole podbiegunowym”, „Nela i skarby Karaibów”, „Nela i Tajemnice oceanów”, oraz „Nela i polarne zwierzęta”. Wszystkie książki Neli cieszą się niesamowitą popularnością. Na jej spotkania autorskie przychodzi rekordowa ilość osób, w 2017 roku frekwencja sięgała nieraz ponad dziesięć tysięcy czytelników.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat