Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

Nela i kierunek Antarktyda

Artykuł

Na Ziemi jest pięć oceanów. Jeden z nich nazywany jest Lodowatym Oceanem Południowym i otacza Antarktydę.

Nela kierunek antarktyda
Autor: Materiały prasowe

To właśnie w jego zimnych wodach, o temperaturze minus dwa stopnie Celsjusza, nurkowała Nela i zbierała materiały do najnowszej książki dla dzieci.

Co zobaczyła pod wodą? Dlaczego wolała uniknąć spotkania z lampartem morskim? Czemu jej strój przypominał strój kosmonauty?

Na te pytania i wiele innych można znaleźć odpowiedź w najnowszej książce Neli – Nela i kierunek Antarktyda.

Mała Reporterka na początku lutego wybrała się w jedną ze swoich najniebezpieczniejszych wypraw – w kierunku bieguna południowego. Aby się dostać na lodowy kontynent, odbyła długą i trudną podróż. Leciała trzema samolotami, a następnie dwa dni płynęła lodołamaczem, by pokonać niespokojne wody Cieśniny Drake’a i dotrzeć do celu.

Odkrywając Antarktydę, z bliska podglądała codzienne zwyczaje tamtejszych zwierząt, m.in. pingwinów, lampartów morskich czy płetwali.

Antarktyda to takie wielkie królestwo zwierząt zimnolubnych, szczególnie pingwinów. Na samym kontynencie mieszka ich aż pięć różnych gatunków, a kilka dodatkowych można spotkać na otaczających ją morzach. Mnie udało się zobaczyć prawie wszystkie. Te ptaki nieloty budują kolonie lęgowe, czyli takie miasta, w których są autostrady-ścieżki wydeptane między gniazdami a oceanem. To wygląda niesamowicie. Dodatkowo poznałam sekret pingwinów. Wiem, dlaczego chodząc, kołyszą się na boki . Opisałam to w mojej książce – tłumaczy Nela.

W książce Nela i kierunek Antarktyda znajduje się wiele wyjątkowych zdjęć z podróży, kolorowych rysunków Małej Reporterki, a także pobudzających wyobraźnię opisów i ciekawostek na temat lodowego kontynentu. Dodatkowo w najnowszej, 13. z serii książce autorstwa Neli czytelnicy znajdą kody QR, dzięki którym otrzymają bezpłatny dostęp do unikalnych materiałów wideo. Na ostatniej stronie nie zabrakło miejsca na „pingwinie pieczątki”, które można zdobyć podczas autorskich spotkań z Nelą. Przygoda na Antarktydzie była super, mam nadzieję, że dzieciom także się spodoba zimna kraina i ponownie razem ze mną wyruszą na wyjątkową wyprawę – mówi dzielna podróżniczka i dodaje:

Tę książkę zadedykowałam wszystkim dzieciom, które czytają moje książki, oraz ich rodzicom, ale również pewnej wyjątkowej osobie, którą bardzo podziwiam i chciałabym, aby dzieci również ją poznały. To francuski badacz, oceanograf, biolog morski i wynalazca – Jacques-Yves Cousteau. To właśnie z jego inicjatywy Antarktyda jest dziś chroniona. Chcę kontynuować jego misję i przekazać ją innym dzieciom.

Oficjalna premiera książki zaplanowana jest na środę, 5 czerwca br., jednak pozycja Nela i kierunek Antarktyda będzie dostępna w przedsprzedaży przed Dniem Dziecka na stronie internetowej Empik już przed 28 maja 2019 oraz w salonach Empik.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat