Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Nauka „mimochodem”

Artykuł

Nauka kojarzy się zwykle z wielogodzinnym, żmudnym siedzeniem nad książkami. Szczególnie trudno jest przekonać do takiej formy zdobywania wiedzy dzieci, których umiejętność skupienia uwagi na jednym zadaniu jest mniejsza niż u dorosłego.

Nauka mimochodem
Autor: Materiały prasowe

Mózg człowieka bowiem nie lubi nudy i monotonii, natomiast lepiej zapamiętuje to, co jest interesujące i podane w ciekawy sposób. Tablice edukacyjne EDUART to skuteczne rozwiązanie, które dzięki wykorzystaniu różnych technik zapamiętywania, pozwala na łatwe i niejako „mimochodem” przyswajanie informacji.
Eduarty to tablice, które łączą funkcje edukacyjne z dekoracyjnymi. Zawarte na nich informacje zaprezentowane zostały w atrakcyjnej graficznej formie z wykorzystaniem kolorów i symboli, które kategoryzują wiedzę i pozwalają na szybkie jej przyswojenie. Wieszając eduarty na ścianie w widocznym miejscu i patrząc na nie każdego dnia, „mimochodem” zapamiętujemy dane na nich przedstawione.

Wielu z nas jest wzrokowcami i łatwiej zapamiętuje informacje, gdy je sobie zwizualizuje, zobaczy przestawione w ciekawej formie. Dlatego w eduartach zastosowałem jedną z metod mnemotechniki polegającą na połączeniu informacji z obrazem i skojarzeniami. Zapamiętujemy bowiem tym lepiej, im więcej stworzymy sobie skojarzeń z daną informacją – wyjaśnia pomysłodawca eduartów Sever Słowikowski, grafik i pasjonat nauki. – Na przykład, na tablicy z układem okresowym pierwiastków oprócz symboli chemicznych znajdują się także ciekawostki o ich właściwościach oraz graficzne przedstawienie ich zastosowania w otaczającym nas świecie. Natomiast państwa na politycznej mapie świata oznaczone są kolorami kontynentu, na którym się znajdują, co pozwala zapamiętać je oraz szybko zidentyfikować ich położenie.

Tablice edukacyjne eduart to doskonałe wsparcie w nauce dla uczniów w szkole podstawowej i gimnazjum, którzy zwykle szybko zniechęcają się do tradycyjnych sposobów przyswajania wiedzy. Tymczasem wpatrując się codziennie w tablicę zawieszoną nad biurkiem, szybciej i w bardziej przyjazny sposób przyswoją niezbędne informacje, np. dotyczące polskich władców. Eduarty to również przydatne rozwiązanie dla licealistów i studentów, którzy ze względu na zainteresowania cały czas na bieżąco powtarzają wiedzę dot. historii Polski czy właściwości pierwiastków chemicznych.

Obecnie w ofercie dostępne są 3 eduarty przedstawiające: poczet królów i książąt polskich, mapę polityczną świata oraz układ okresowy pierwiastków, ale w planach mamy już kolejne tematy. Chciałbym m.in. stworzyć taką tablicę, gdzie zaznaczone będą różne top 10: najwyższe góry, najdłuższe rzeki, czy największe jeziora – dodaje Sever Słowikowski. – Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej www.eduart.eu, na której można również złożyć zamówienie.

EDUART

Tablica edukacyjna stanowiąca wsparcie w nauce zarówno dla uczniów w szkole podstawowej i gimnazjum, jak również dla licealistów i studentów. Obecnie w ofercie dostępne są tablice przedstawiające: poczet królów i książąt polskich, układ okresowy pierwiastków oraz mapę polityczną świata. Eduarty łączą funkcje edukacyjne z dekoracyjnymi – oryginalny design z wysoką jakością wykonania.
Tablice wykonane są z papieru pokrytego laminatem lub płyty typu z dibondu – bardzo trwałego i lekkiego tworzywa (dwóch matowych aluminiowych warstw połączonych rdzeniem polietylenowym) o grubości 2 mm. Standardowe wymiary to 70 cm x 140 cm. Cena eduartu z laminowanego papieru to 155 zł, natomiast ze sztywnego dibondu – 275 zł.
Dodatkowo eduart przedstawiający poczet królów i książąt polskich dostępny jest w wersji srebrnej ze szczotkowanego aluminium w cenie 315 zł, którego surowy i oryginalny wygląd bardzo dobrze sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 2 razy.
body na roczekScooby-Doo! i Legenda Miecza

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat