Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Najpopularniejsze zachcianki kobiet w ciąży

Artykuł

Czekolada, lody i fast food’y – właśnie na nie Kobiety w ciąży mają największą ochotę. To jednak nie wszystko.

Najpopularniejsze zachcianki
Autor: Materiały prasowe

Wśród zachcianek, które pojawiają się najczęściej zaliczyć można jeszcze ogórki kiszone, słodycze, chipsy, truskawki i wiele innych. W artykule przedstawiamy najpopularniejsze zachcianki Kobiet w ciąży, prezentujemy opinie o tym skąd biorą się zachcianki i czy można się im oprzeć. O tym wszystkim dowiedzieliśmy się z ankiety skierowanej do Kobiet, którą zorganizowaliśmy jako marka NUK.

Każda Kobieta w ciąży ma dziwne zachcianki – fakt czy mit?

Mogłoby się zdawać, że ciąża i dziwne zachcianki to słowa nierozłączne, że nie ma Kobiety, która uchroniłaby się od tych nagłych myśli i cieknącej ślinki, aby właśnie w konkretnym momencie, zjeść coś niebanalnego. Według ankiety dotyczącej zachcianek, przeprowadzonej przez markę NUK, okazuje się, że wcale nie każda Kobieta w ciąży ma dziwne zachcianki na jedzenie. Aż blisko 60% ankietowanych Kobiet odpowiedziało, że z zachciankami bywa różnie – niektóre Kobiety mają dziwne zachcianki, a inne nie. Cenna lekcja – nie utożsamiajmy słowa „ciąża” z „dziwnymi zachciankami jedzeniowymi”

Kobiety w ciąży najczęściej mają ochotę na…

Kobiety w ciąży najczęściej mają zachciankę na czekoladę, lody i produkty typu fast food. Ogórki kiszone oraz słodycze w każdej formie (np. batoniki, ciasta, wafelki) również bardzo często prowokują swoim smakiem. Chipsy, truskawki i śledzie to kolejny zestaw produktów, na który dość często pojawia się zachcianka u Pań, które oczekują Maluszka.

A jak myślisz, jak jest z zachciankami na alkohol, papierosy i inne używki, które mogą szkodzić dziecku – Kobiety w ciąży je mają czy nie? Ponad 90% ankietowanych Kobiet nie posiada takich zachcianek. To bardzo dobry wynik.

Jak często pojawiają się zachcianki? Oto jest pytanie!

Jeśli myślisz, że większość Kobieta w ciąży ma zachcianki kilka razy dziennie, to jesteś w błędzie. Co prawda blisko 15% ankietowanych Kobiet zaznaczyło, że zachcianki pojawiają się u nich właśnie kilka razy dziennie. Ta odpowiedź jednak, nie była tą najczęściej zaznaczaną. Zazwyczaj zachcianki pojawiają kilka razy w tygodniu – tak zagłosowało ponad 30% ankietowanych Kobiet. Z kolei blisko 27% zaznaczyło, że zachcianki pojawiają się kilka razy – uwaga! – w całej ciąży. Tak jest, w całej ciąży. Skąd zatem takie przeświadczenie w naszym społeczeństwie, że ciąża = zachcianki?

Właśnie tak są oceniane Kobiety z powodu ich zachcianek w ciąży

Tak często mówi się o tych zachciankach, że mogłoby się wydawać, że Panie w ciąży są negatywnie oceniane i źle postrzegane przez to, że nagle przyjdzie im ochota na wspomnianą czekoladę czy ogórki kiszone. Wyniki ankiety pokazały jednak, że zdecydowana większość ankietowanych Pań (74%) w ciąży nigdy nie została oceniona w zły sposób, z powodu zachcianek. Mało tego, blisko 24% ankietowanych Kobiet spotykała się z wyrozumiałością.

A skąd w ogóle biorą się zachcianki?

No właśnie! Już dużo tematów związanych z zachciankami tutaj poruszyliśmy, ale o tym skąd mogą się brać jeszcze nie było, zatem… W ankiecie zapytaliśmy Kobiety czy ich zdaniem zachcianki, które mają w ciąży mogą być związane z płcią dziecka. Bardzo często mówi się przecież, że zachcianki wynikają stąd czy spodziewamy się dziewczynki czy chłopczyka. Ankietowane Kobiety w znacznej mierze twierdzą jednak, że zachcianki nie mają nic wspólnego z płcią Dziecka oraz że mogą z niej wynikać, ale nie muszą.

Teraz kolej na Ciebie, zostaw komentarz pod tym artykułem z zachcianki, które w czasie ciąży pojawiały się u Ciebie najczęściej.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat