Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Najlepsze położne w kraju nagrodzone

Artykuł

W piątek 19 kwietnia, w warszawskim hotelu Arche, spotkały się położne z całej Polski, które głosami matek, pacjentek i ich rodzin znalazły się w gronie położnych wyróżnionych i nagrodzonych w 9. oraz 10. edycji konkursu „Położna na Medal”.

Najlepsze-polozne-kraj-nagrodzone
Autor: Materiały prasowe

Wydarzenie było okazją do podsumowania 10 lat kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na Medal”, która od 2014 roku zwraca uwagę na konieczność podnoszenia standardów opieki okołoporodowej poprzez edukację i promowanie dobrych praktyk. Pomysłodawcami i organizatorami kampanii oraz konkursu są Zakłady Farmaceutyczne UNIA i AMA Akademia Malucha Alantan.

Piątkowe wydarzenie otworzyła Iwona Barańska-Kurek, zastępca dyrektora generalnego oraz członek zarządu Zakładów Farmaceutycznych UNIA, która w przemówieniu podziękowała wszystkim położnym nominowanym oraz wyróżnionym w konkursie, a także patronom, partnerom merytorycznym i partnerom medialnym, którzy od 2014 rok wspierają projekt. Iwona Kurek-Kurek podkreśliła rolę, jaką w nowoczesnej opiece okołoporodowej mają do odegrania położne, ekspertki zajmujące się opieką zdrowotną nad kobietami.

– Położne na medal pokazują, że w życiu nie ma przypadków. Swoją pracą, która jest ich powołaniem bądź pasją, albo jednym i drugim, dają dowód, że to one są dla kobiet. I nie ważne, czy pracują w szpitalu, gabinecie lekarskim czy w podstawowej opiece zdrowotnej, to potrafią stworzyć z kobietą opiekuńczą relację na wiele lat. Cieszę się, że przez 10 lat naszą kampanią oraz konkursem pomagaliśmy im głośniej mówić o tym, że są wysokiej klasy specjalistkami w swojej dziedzinie, osobami godnymi zaufania. To zaszczyt poznać tak wiele wspaniałych specjalistek w dziedzinie położnictwa – dodała Iwona Kurek-Barańska.

W sumie przez 10 lat trwania konkursu, wystartowało w nim 4 882 położnych na medal na które łącznie oddano ponad 211 tys. głosów.

Położna z Jasła laureatką jubileuszowego konkursu

W piątkowym wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 gości, a w wśród nich położne, które brały udział w 9. (za 2022 rok) i 10. (za 2023 rok) edycji plebiscytu. Laureatką ostatniej, jubileuszowej edycji konkursu została Anna Falkowska-Bors z podkarpacia. Na położną z Jasła, która może się pochwalić 19-letnim doświadczeniem zawodowym, głos oddało ponad 1,2 tys. pacjentek, matek, kobiet w ciąży oraz członków ich rodzin. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio Elżbiecie Osińskiej z Polkowic i Barbarze Krasnodębskiej z Wejherowa. W sumie do ubiegłorocznej edycji zostało zgłoszonych 512 położnych z całej Polski, na które oddano ponad 7,3 tys. głosów.

Najlepsza położna w kraju w 2023 roku zaznacza, że otrzymanie wyróżnienia w konkursie to nie tylko powód do szczęścia i dumy, ale również dodatkowa motywacja do dalszego rozwoju zawodowego.

A zajęcie zaszczytnego pierwszego miejsca otwiera przede nią szansę na większą widoczność i dotarcie do szerszego grona kobiet w różnym wieku. – Praca jako położna to dla mnie nie tylko obowiązek, ale również prawdziwa przyjemność. Nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie – mówi Anna Falkowska-Bors.

Głównym punktem programu był wieczorna gala, którą poprowadził Hubert Urbański. Na scenie poza trójką najlepszych położnych z 9. i 10. edycji konkursu, znalazły się także laureatki z poszczególnych województw. Z rąk organizatorów i mecenasów plebiscytu położne odebrały nagrody, dyplomy i pamiątkowe medale. Ze sceny laureatkom gratulowały: prof. UM dr hab. Beata Pięta (prezeska Polskiego Towarzystwa Położnych), Anna Janik, (wiceprezeska Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych), prof. UM, dr hab. Grażyna Iwanowicz-Palus (Konsultant Krajowy ds. Pielęgniarstwa Ginekologicznego i Położniczego), Anna Osińska (dyrektorka Polskiego Centrum Edukacji), Joanna Pietrusiewicz (prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku) oraz Katarzyna Pytlarz-Szpaczek (członkini zarządu Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni).

Kolejna edycja wystartowała

11. edycja konkursu i kampanii „Położna na Medal” wystartowała 1 kwietnia. Nominacje położnych można zgłaszać do końca września pod linkiem https://poloznanamedal.info/zglos Głosowanie na położne potrwa do końca roku.

Mecenasami kampanii są marka Oktaseptal, Natalis oraz Pregna, a partnerami merytorycznymi: Polskie Towarzystwo Położnych, Polskie Centrum Edukacji, Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat