Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Dziadkowie

Nadgorliwi dziadkowie

Artykuł

Pomoc dziadków w wychowaniu malucha jest nieoceniona. Jednak czasem bywa tak, że ich nadgorliwość wywołuje falę kłótni i nieporozumień.

Nadgorliwi dziadkowie
Autor: pixabay.com

W obecnych czasach młodzi rodzice są zapracowani i nie mają czasu na nic. Dlatego też pomoc rodziców czy teściów jest zbawienna. Jeśli młodzi rodzice mieszkają u któryś rodziców, często jest tak, że dziadkowie aktywnie uczestniczą w wychowaniu dziecka. Zostają z malcem, gdy jego rodzice mają coś pilnego do załatwienia czy po prostu chcą pobyć chwilę tylko we dwoje.

Jednak dziadkowie to nie tylko nianie, które wyręczają i odciążają młodych rodziców. Aktywnie uczestniczą w wychowaniu malucha: śpiewają kołysanki czy opowiadają, co robiła mama w ich wieku, W taki sposób przekazują wnukom obyczaje i tradycje rodzinne. Co w przypadku, jeśli młodzi rodzice i dziadkowie mają odmienną wizję na wychowanie malucha?

Ostateczne zdanie w kwestii wychowania dziecka mają rodzice, bez względu na wszystko. Jeśli mimo to, dziadkowie nie zgadzają się z metodami wychowawczymi młodych rodziców i stosują własne, koniecznie trzeba ich „utemperować”, zanim sprawy zajdą za daleko. Jednak trzeba to zrobić w sposób dyplomatyczny, by żadna ze stron nie poczuła się urażona.

Oto kilka rad dla młodych rodziców względem nadgorliwych dziadków:

  • Waszym obowiązkiem jest wychowanie potomka i zawsze będziecie ustalać metodę i środki, którymi będziecie się posługiwać w kwestii jego wychowania.
  • Nigdy nie zarządzajcie czasem dziadków. Oni także mają swoje życie, pasje i plany. Proście o pomoc zgodnie z ich wolą i możliwościami.
  • Omówcie z dziadkami priorytety. Wyjaśniajcie każde pojawiające się nieporozumienia. Najważniejsza jest sprawna komunikacja między wami.
  • Unikajcie porównań. Czasy, w których was wychowywano bardzo różniły się od czasów obecnych. Nie znaczy to, że wasze mamy robiły coś nie tak, tylko dlatego, że np. nie miały do czegoś dostępu.
  • Najważniejsze: doceniajcie trud, zaangażowanie i oddanie dziadków. Chcąc spędzać czas z waszą pociechą, dają mu bardzo dużo z siebie. Okazując wdzięczność poczują się ważni, szanowani, doceniani i kochani zarówno przez was, jak i wasze dziecko.
Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat