Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Mity na temat zdrowia noworodków

Artykuł

Nie brakuje w społeczeństwie nieprawdziwych przekonań odnoszących się do dbania o zdrowie najmłodszych dzieci. Warto je weryfikować.

Mity zdrowie noworodkow
Autor: freepik.com

Bardzo powszechnym mitem, w który wierzą świeżo upieczeni rodzice jest przekonanie o tym, że noworodka trzeba kąpać codziennie. Nie jest to jednak niezbędne. Wystarczy 2-3 razy w tygodniu.

Dobrze jednak pamiętać, że po każdej zmianie pieluszki, należy dziecku przemyć okolice intymne. Sporej liczbie rodziców wydaje się, że drżenie brody u noworodka to z pewnością objaw jakiejś choroby. Nic bardziej mylnego. Jak przekonują pediatrzy, świadczy to tylko o niedojrzałości układu nerwowego malucha. Zjawiskiem, które często niepokoi rodziców jest to, że dzieci w pierwszych tygodniach życia płaczą bez łez. Jest to jednak całkowicie naturalne i związane z tym, że noworodki nie mają odpowiednio wykształconych kanalików łzowych.

Nie brakuje rodziców, którzy zamartwiają się z tego powodu, że ich niedawno narodzona pociecha ma dziwny i nieładny kształt głowy. Nie jest to jednak wcale powód do nadmiernej troski i niepokoju. Po trzech miesiącach od narodzin dziecka, kształt główki malucha powinien wrócić do normy. Dobrze mającym się mitem związanym z małymi dziećmi jest to ten mówiący o tym, że jeśli noworodek śpi, to lepiej go nie budzić. Nie jest to prawda. Pediatrzy zalecają bowiem regularne budzenie maluchów na czas karmienia. Wielu świeżo upieczonych rodziców jest przekonanych, że noworodkom nie należy obcinać paznokci. Osoby odpowiednio wyedukowane w tym temacie uważają jednak, że można. Trzeba tylko zaopatrzyć się w odpowiednie nożyczki lub miniaturowy obcinacz. Powszechna jest opinia, że każdemu noworodkowi po jedzeniu musi się odbić. Wykazano jednak, że u dzieci karmionych piersią, nie zawsze zachodzi ta potrzeba. Wszystko zależy od organizmu malucha.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek DC LIGA SUPER-PETS

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat