Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Milion miliardów Świętych Mikołajów” Hiroko Motai

Artykuł

Przewrotna książka obrazkowa o tym, jak to w końcu jest z tym Świętym Mikołajem.

Milion miliardow swietych mikolajow
Autor: Materiały prasowe

Dawno, dawno temu na świecie był tylko jeden Święty Mikołaj. A ponieważ ludzi też było wtedy mniej, bez problemu udawało mu się dostarczyć prezenty wszystkim dzieciom. Ale ludzi wciąż przybywało i przybywało – i prezentów do rozwiezienia też. W końcu Święty Mikołaj poprosił Boga, by zmienił go w dwóch Mikołajów. Dwóch Mikołajów doręczało prezenty dwa razy szybciej – ale byli teraz o połowę mniejsi. A ludzi wciąż przybywało i przybywało…

Niewielka, zilustrowana z dziecięcą swobodą książka, która dostarcza błyskotliwej odpowiedzi na jedno z najtrudniejszych świątecznych pytań.

„Milion miliardów Świętych Mikołajów” zdobył nagrodę na najpiękniejszą fińską książkę roku 2014 w konkursie organizowanym przez Finnish Book Art Committee.

Hiroko Motai (ur. 1972) – japońska autorka książek non-fiction, która pewnego dnia przyśniła się historia o milionie miliardów Świętych Mikołajów w głowie.

Marika Maijala (ur. 1974) – fińska ilustratorka i graficzka, autorka ilustracji do wielu książek dla dzieci. Wyróżniona nagrodą imienia Rudolfa Koivu i dwukrotnie nominowana do Finlandia Junior Prize.

Ilustracje: Marika Maijala
Tłumaczenie: Karolina Iwaszkiewicz
Przedział wiekowy: 3+
ISBN 978-83-8150-102-6
Format: 16,5 × 24,5 cm
Oprawa twarda
Objętość: 40 stron
Termin wydania: 13 listopada 2019
Cena: 34,90 zł (w tym 5% VAT)

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat