Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Michałek i skarb szwoleżerów” Donata Dominik-Stawicka

Artykuł

„Michałek i skarb szwoleżerów” – premiera przygodowo-historycznej książki dla dzieci .

Michalek skarb szwolezerow
Autor: Materiały prasowe

„Ale co innego suche fakty na lekcji, a co innego słuchać opowieści o tym, jak (…) własny pradziadek uciekł ze szkoły do wojska! Wskoczył na konia i ruszył się bić. Jak to było? Nie bał się? Co na to jego rodzice?”.

Michałek, rozrabiaka poszukujący przygód, spędza wakacje u dziadków w wiekowej leśniczówce. Wie, że gdzieś w lesie, w czasie wojny, szwoleżerowie ukryli tajemniczy skarb. Razem z siostrami i przyjaciółmi wyrusza więc na poszukiwania, po drodze poznając dzieje swojej rodziny, lokalne legendy i historie, jakie miały tam miejsce. Zbierając informacje, poznając kolejnych mieszkańców i podążając za tropami, Michałek coraz bardziej zbliża się do rozwiązania tajemnicy i odnalezienia skarbu. W międzyczasie pojawia się problem, który stanowi poważne zagrożenie dla leśnych zwierząt – okrutni kłusownicy, których dzieciaki postanawiają zdemaskować.

„Michałek i skarb szwoleżerów” to niezwykła książka od Wydawnictwa Skrzat, która historię Polski przekazuje w formie opowieści detektywistycznej dla dzieci. Inspirowana prawdziwymi postaciami i miejscami, prezentuje ważne fakty oraz sylwetki historycznych bohaterów, takich jak Piłsudski czy Haller. Dzięki autorce, Donacie Dominik-Stawickiej, młode pokolenie ma szansę zrozumieć, przez co przeszli ich dziadkowie w walce o wolność. Jest to szczególnie istotne teraz – w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Książkę polecają: TVP ABC, „Mały Gość Niedzielny”, Siemiatycki Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach. Patronat honorowy objęli: Muzeum Józefa Piłsudskiego, Powiat Siemiatycki i Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich.

Donata Dominik-Stawicka, „Michałek i skarb szwoleżerów”, Wydawnictwo Skrzat 2018.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat