Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Medalik nad kołyskę - pamiątka na lata

Artykuł

Wybierając się na chrzest święty, problem zawsze sprawia wybór prezentu dla noworodka.

Medalik kolyska
Autor: Materiały zewnętrzne

W religii chrześcijańskiej przyjęło się, że rodzice bądź chrzestni winni kupić nowo narodzonemu dziecku medalik lub łańcuszek. Poświęcony przedmiot ma pełnić funkcję ochronną, być symbolem przynależności do Chrystusa, dawać wsparcie w trudnych chwilach i odpędzać złe moce. Medalik nad kołyskę to idealny pomysł na prezent dla ochrzczonego maleństwa, który może posłużyć na długie lata i towarzyszyć dziecku w nastoletnim, a potem dorosłym życiu.

Dlaczego warto wybrać medalik?

Medalik ze świętym lub Matką Boską to bardzo uniwersalny prezent, który nie zależy od płci dziecka i sprawdzi się na lata. Zdajemy sobie sprawę, jak silna jest potrzeba oraz obecność świętych w codziennym życiu. To oni czuwają nad bezpieczeństwem w drodze, pozwalają odnaleźć zguby, czy wspierają w smutkach. Posiadanie swojego patrona tuż nad sercem, pomaga uzyskać spokój ducha. Dbając o bliskich, chcemy otoczyć ich opieką świętych w równie szczególny sposób. Na tak uroczystą okazję jak chrzest święty, warto zadbać więc o wyjątkowy podarunek. Obecnie na rynku dewocjonaliów jest dostępny dość duży wybór wzorów, kolorów, kształtów medalików oraz świętych umieszczonych na nich. Pełną ofertę sprawdź na stronie internetowej, łatwo i bez wychodzenia z domu. Spośród dziesiątek wzorów można wybrać spersonalizowany medalik, z imiennym patronem.

Czym się kierować przy wyborze medalika nad kołyskę?

Wybierając odpowiedni medalik nad kołyskę należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Chcąc mieć pewność i gwarancję wytrzymałości, wybierzmy: metal, srebro lub złoto. To najpopularniejsze surowce do wytwarzania medalików, a zarazem najtrwalsze. Obecnie w sprzedaży dostępne jest również srebro poddane procesowi oksydacji. W wyniku tego medalik przypomina antyczny wisiorek i jest silnie chroniony przed korozją. Takie srebro jest ciemniejsze i raczej matowe, z delikatnym połyskiem. Równie ważny jest wybór odpowiedniego sklepu, który może pochwalić się opiniami zadowolonych klientów.  Kolejną kwestią jest wybór postaci na medaliku.

Postacie na medaliku dla dziecka

Możemy zdecydować się na Matkę Boską, świętego lub bezpośrednio patrona imienia dziecka. Pamiętajmy również, że każdy medalik ma dwie strony: awers i rewers. Jeśli bardzo zależy nam na indywidualnym podarunku, można samemu zdecydować, co będzie na każdej ze stron. Jednym z najczęściej wybieranych medalików nad kołyskę jest Niepokalane Poczęcie zwane Cudownym Medalikiem. Historia medalika sięga czasów Maksymiliana Kolbe, który założył Rycerstwo Niepokalanej, a Cudowny Medalik stał się znakiem tej wspólnoty, która dziś liczy 4 miliony wiernych w 46 krajach.

 Inną popularną postacią jest św. Michał z Aniołem Stróżem. Postać Anioła ma być pośrednikiem w kontaktach między Bogiem a ludźmi. Anioł Stróż zstępując na ziemię, niesie pomoc i opiekę nad duszą i ciałem nowonarodzonego dziecka. Zastępy aniołów sławią Bożą Wolę i zanoszą modlitwy wiernych do nieba. W kulturze chrześcijańskiej przyjęło się ofiarowywanie obrazków z Aniołem Stróżem na chrzest święty. Tak więc medlik nad kołyskę jest skrawkiem raju w prezencie.

Medalik nad kołyskę - niezawodny prezent

Patrząc na historię cudów i nawróceń w religii chrześcijańskiej, medaliki ze świętymi są opowieściami o niezwykłych okolicznościach ziemskich i boskich. Silna potrzeba kontaktu ze świętymi, sprawia, że chętnie nosimy medaliki, przyjmujemy, czy sami ofiarowujemy je w prezencie. Medalik jest przedmiotem, który możemy śmiało ofiarować każdej bliskiej osobie. Szczególnie chętnie wybierany jest, jako podarek na chrzest, aby otoczyć opieką Bożą nowonarodzonego.

 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat