Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Manicure tytanowy w ciąży

Artykuł

Lista wyrzeczeń przyszłej mamy jest bardzo długa. By czuć się komfortowo, nie musi jednak rezygnować ze wszystkiego!

Manicure tytanowy ciaza
Autor: Materiały prasowe

Manicure tytanowy w ciąży jest jedną z najbezpieczniejszych, a jednocześnie najtrwalszych metod stylizacji paznokci. Zawiera witaminy, które wzmacniają płytkę, a jego aplikacja jest całkowicie nieinwazyjna. O tym, dlaczego taka metoda stylizacji jest bezpieczna opowiada Justyna Dunat – główny szkoleniowiec i stylistka V&K Cosmetic – jedynego w Polsce dystrybutora oryginalnych tytanowych produktów SNS Manicure Tytanowy.

Czy manicure tytanowy można wykonywać w ciąży i w trakcie karmienia piersią?

Manicure tytanowy z całą pewnością zda egzamin zarówno w trakcie ciąży, jak i po urodzeniu dziecka. W żadnym wypadku nie szkodzi, nie zawiera również substancji, które mogłyby przeniknąć do pokarmu lub też zaszkodzić płodowi. Co więcej, do jego aplikacji nie używa się lamp UV ani LED. Produkty do manicure tytanowego aplikowane są poprzez nałożenie witaminowej bazy oraz zanurzenie paznokcia w pudrze, następnie aplikujemy preparat wysuszający, który błyskawicznie je utwardza. Warto jednak wiedzieć, że w trakcie porodu niektóre szpitale wymagają usunięcia stylizacji z paznokcia, ponieważ na palec zakładany jest pulsoksymetr, który monitoruje stan pacjentki, a stylizowane paznokcie mogą zaburzyć jego pracę. Ponadto lekarz ocenia stan pacjentki również po kolorze płytki, dlatego przed samym porodem warto usunąć stylizację i postawić na całkowicie naturalny manicure.

Czy manicure tytanowy dodatkowo wzmocni paznokcie przyszłej mamy?

Manicure tytanowy polecany jest paniom, które poszukują zdrowej metody stylizacji bez konieczności rezygnacji z trwałości. W pudrach znajduje się sproszkowany minerał - dwutlenek tytanu, składnik stosowany m.in. w produkcji kosmetyków mineralnych oraz substancje antyseptyczne i dezynfekujące. Ponadto w produktach płynnych znajdziemy witaminę E i wapń, natomiast, stosowane w kosmetykach przeciwtrądzikowych i antybakteryjnych co pokazuje, że produkty są bezpieczne i możemy je bezpośrednio nakładać na paznokcie oraz mogą mieć kontakt ze skórą przyszłej mamy. Pudry są organiczne i nie testowane na zwierzętach. Ta metoda stylizacji jest również wygodna – utrzymuje się do czterech tygodni bez odprysków i zarysowań.

Czy konieczne jest użycie acetonu do usunięcia manicure tytanowego?

Stylistki mogą wykonać korektę paznokci za pomocą frezarki, polega ona na ściągnięciu koloru lub french manicure do warstwy budującej i aplikacji nowych warstw. Drugą metodą, jaką możemy zaproponować, jest ściągnięcie za pomocą acetonu, ale z dodatkiem odżywczej, witaminowej oliwki. Miseczkę z acetonem i oliwką ogrzewa się w ciepłej wodzie, dzięki czemu usunięcie produktu trwa dosłownie pięć minut, a oliwka w tym czasie odżywia płytkę i dodatkowo nawilża skórki.

Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do aplikacji manicure tytanowego w trakcie ciąży?

Niezależnie od tego, czy jest to metoda tytanowa, hybrydowa, akrylowa czy też żelowa, przeciwskazania są zawsze takie same. Są to przede wszystkim wszelkiego rodzaju grzybice skóry i paznokci, choroby bakteryjne, wirusowe, brodawki oraz drożdżyca paznokci. Choroby paznokci należy najpierw wyleczyć i zregenerować płytkę. Nie powinno wykonywać się żadnego rodzaju manicure w przypadku ostrych stanów ropnych, infekcyjnych i w stanach alergicznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na kobiety cierpiące na cukrzycę, ze względu na słabą krzepliwość krwi. W niektórych technikach stylizacji przeciwwskazaniem jest słaba płytka paznokci, która w trakcie ciąży jest często spotykanym zjawiskiem, ale w przypadku manicure tytanowego stylizację można wykonać nawet na bardzo zniszczonej i osłabionej płytce, np. po ściągnięciu hybrydy, żelu czy akrylu – manicure tytanowy dzięki zawartym w pudrze witaminom i minerałom dodatkowo odżywi paznokcie i je wzmocni.

Czy inne metody stylizacji w trakcie ciąży, takie jak stylizacja żelowa lub akrylowa są bezpieczne?

W technice akrylowej lub żelowej największym zagrożeniem dla kobiet w ciąży jest stosowanie primerów. Bardzo często wymaga się, aby przed nałożeniem żelu lub akrylu zaaplikować preparat zwiększający ich przyczepność. Stosowanie primerów z kwasem matakrylowym wpływa podrażniająco na organizm, a w przypadku kobiet w ciąży może skutkować ostrą reakcją alergiczną. Co więcej sam zapach akrylu może powodować mdłości. Warto również zwrócić uwagę na lakiery wykorzystywane do klasycznego manicure. W ich składzie bardzo często możemy znaleźć formaldehyd lub toluen - substancje, które również mogą doprowadzić do silnego podrażnienia.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.85/5. Oceniono 2 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat