Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Mamo, okradli mnie!

Artykuł

Ciężko w to uwierzyć, ale to właśnie szkoła jest miejscem, w którym najczęstszym przestępstwem jest kradzież.

Mamo okradli mnie
Autor: Materiały prasowe

To dlatego, że nasze dzieci noszą ze sobą coraz więcej drogich gadżetów, a nie mając wypracowanego odruchu ograniczonego zaufania, często przez nieuwagę, narażają się na utratę ulubionych przedmiotów. Jak ustrzec dziecko przed kradzieżą? Eksperci Pacsafe podpowiadają.

1. Nie spuszczaj plecaka z oczu

Przerwa to moment rozluźnienia po wyczerpującej lekcji. To również moment w którym uczniowie często przemieszczają się po całej szkole i często zostawiają plecak bez opieki. Kto chociaż raz był w szkole w czasie przerwy, wie, że panujący tam tłok, chaos i hałas jest w stanie ogłuszyć nawet najbardziej opanowanego dorosłego człowieka. Dziecku tym bardziej będzie trudno upilnować swoje rzeczy. Idealnym rozwiązaniem są torby i plecaki antykradzieżowe, które posiadają specjalne zabezpieczenia, jak np. stalowa siatka. Dyskretnie ukryta w poszyciu, uchroni przed przecięciem powłoki plecaka czy torby, a dodatkowe specjalne blokady zamków uniemożliwiają rozsunięcie suwaków.

2. Gadżet nowy nie tylko dla Ciebie

Najnowszy smartfon to nie lada powód do dumy, ciężko się nie pochwalić kolegom. Ten niewielki przedmiot, jest nieustająco w zasięgu na widoku i w zasięgu ręki, stając się właściwie jej przedłużeniem. Warto uzmysłowić dziecku, że nowy telefon to nie tylko dla niego atrakcyjna rzecz, a niewielki gabaryt działa na korzyść złodzieja. Wystarczy na moment odwrócić wzrok, a telefon pozostawiony na ławce, czy w niezapiętej kieszeni plecaka, zniknie w kilka sekund

3. Cenne rzeczy miej przy sobie

Szkolne plecaki to prawdziwe kopalnie skarbów – pieniądze, klucze do domu, legitymacja, itp. A plecak ciężki i nie zawsze chce się go ze sobą wszędzie nosić. Jeżeli wiesz, że Twoje dziecko często zostawia w szkole plecak bez opieki, zaopatrz go dodatkowo w wygodną, niewielką biodrówkę. Dzięki temu łatwo i szybko będzie mogło przełożyć najważniejsze rzeczy i mieć je zawsze przy sobie.

4. Szkolnej szafka to nie sejf

Szkolne szafki wbrew pozorom nie są bezpiecznym miejscem. Dla uczniów korzystanie z nich jest jednak bardzo wygodne. Dlatego warto zainwestować w podróżny sejf - ma swojej ofercie specjalny nylonowy woreczek zbrojony stalową siatką. Woreczek posiada szyfrową kłódkę i metalową linkę, za pomocą której łatwo go do czegoś przypić i w ten sposób zabezpieczyć przedmioty – nawet jeśli ktoś się włamie do twojej szafki, nic nie wskóra.

5. Sekretna kieszonka

Dzieci to prawdziwi trendsettrzy – są na bieżąco z nowinkami i przykładają ogromną wagę do drobiazgów takich jak: zegarki, pierścionki, kolczyki i naszyjniki. Wydaje się, że skoro się je nosi, trudno je zgubić lub ukraść. Akurat w szkole zdarzają się momenty, kiedy dziecko samo je zdejmuje, np. przed zajęciami WFu. Wypracuj z dzieckiem nawyk odkładania wartościowych, drobnych elementów, zawsze w to samo bezpieczne miejsce. Może to być zabezpieczony szyfrem sejf podróżny, który jest w szafce lub odpowiednie miejsce w torbie lub plecaku antykradzieżowym, które są wyposażone w przegródki, w tym sekretne kieszonki.

6. Wafel, pantofel, portfel

Czasy kieszonkowego zbieranego do skarbonki już dawno minęły. Pierwsze pieniądze przechowywane są na koncie, a zakupy realizowane za pomocą kart płatniczych. Dzięki temu dzieci uczą się samodzielności w podejmowaniu decyzji – zakupy to nie tylko wafelek w szkolnym sklepiku, ale także buty kupione w towarzystwie koleżanek. Dlatego warto nauczyć dziecko odpowiedzialnego przechowywania kart bankowych. Wytłumacz dokładnie, jak działają te bezstykowe i wyposażmy w specjalny portfel Pacsafe RFIsafe lub etui chroniące karty zbliżeniowe, które pozwolą ustrzec dziecko przed coraz częstszymi kradzieżami cyfrowymi. Złodzieje wykorzystują zbliżeniowe czytniki kart, kradnąc w ten sposób niepostrzeżenie kwoty do 50 zł za pomocą transakcji zbliżeniowych. Dzięki tym zabezpieczeniom nie będziemy martwić się o kosztowne przedmioty w trakcie spędzania czasu w szkole, czy centrum handlowym.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 3.7/5. Oceniono 2 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat