Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Mały wampir

Artykuł

Pierwsze miesiące życia dziecka to dla świeżo upieczonych rodziców nieustanna nauka.

Maly wampir
Autor: Materiały prasowe

Kiedy już zmiana pieluszek, kąpiel czy karmienie nie sprawiają większych problemów, a nawet udaje się znaleźć skuteczny sposób na kolkę, opiekunowie stają wobec kolejnego wyzwania, jakim jest ząbkowanie. Ten powodujący duży dyskomfort proces, przez który przeszedł każdy z nas, zazwyczaj przebiega książkowo, choć może doprowadzić do pewnych uciążliwych powikłań. Jednym z nich jest tzw. cysta erupcyjna, która sprawia, że dziecko wygląda jak „mały wampir”.

Troska i odpowiednia profilaktyka

Ząbkowanie to proces powodujący przerwanie struktur tkanek dziąseł. Brak odpowiedniej profilaktyki może doprowadzić do pojawienia się torbieli (cyst) w miejscu wyrzynającego się zęba. Torbiele erupcyjne są efektem rozwoju struktur towarzyszących procesowi kształtowania się pierwszych zębów. Pokrywają one koronę zęba i z reguły zanikają wraz z pełnym jego odsłonięciem. Jednak w niektórych przypadkach rozwijają się, prowadząc do pojawienia się nieestetycznych i niebezpiecznych dla zdrowia zmian w jamie ustnej oraz wdania się zakażenia. Z tego powodu, już od samego początku ząbkowania powinno się wykorzystywać preparaty, których działanie zapobiega rozwojowi zmian w tkance dziąsła.

Naturalna regeneracja

Najszersze spektrum działania mają środki posiadające w składzie kwas hialuronowy (np. Gengigel Ząbkowanie). Ten naturalnie występujący w ciele człowieka związek wpływa na przyspieszenie procesu regeneracji uszkodzonych struktur, eliminując tym samym uczucie bólu i zapobiegając procesowi tworzenia się cyst i torbieli. Właściwości wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego sprawiają, że tkanki regenerują się dużo szybciej, przynosząc tym samym dziecku długotrwałą ulgę.

Cysty erupcyjne, towarzyszące ząbkowaniu, są zmianami, które bez odpowiedniej pielęgnacji mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Profilaktyka oraz wykorzystywanie naturalnych środków przyspieszających gojenie może wyeliminować ten problem już w zarodku. To bardzo mało inwazyjne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia rozwiązanie zapobiegnie koniecznościom wizyt u dentysty i ewentualnego chirurgicznego usuwania powstałych cyst.

Gengigel® Ząbkowanie – żel przeznaczony do stosowania w jamie ustnej, łagodzący ból i zmniejszający stan zapalny dziąseł związany z ząbkowaniem u niemowląt i małych dzieci. Składa się z opatentowanej mukoadhezyjnej matrycy polimerowej, która na długo przylega do dziąseł, tworząc niewidoczną, elastyczną i trwałą powłokę, pełniącą również funkcję ochronną. Pozwala na ograniczenie miejscowych środków znieczulających i ma przyjemny smak. Nie zawiera alkoholi, cukrów, laktozy, glutenu, parabenów, SLS ani GMO. Testowany klinicznie dla niemowląt. Żel jest produkowany przez włoską firmę Ricerfarma, jego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest PHARMAPOINT SA.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat