Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Mały buntownik. Instrukcja obsługi” Anne-Claire Kleindienst, Lynda Corazza

Artykuł

Każdy, kto próbował bezskutecznie zachęcić dziecko do założenia kurtki, stoczył walkę o zjedzenie obiadu czy przekupił potomstwo, by odrobiło lekcje potwierdzi,...

Maly buntownik
Autor: Materiały prasowe

że rodzicielstwo to podróż wymagająca dużo sił i wytrwałości. Książka „Mały buntownik. Instrukcja obsługi” to pierwsza pomoc dla rodziców zmagających się z codzienną rzeczywistością. W księgarniach od 11 kwietnia.

Dziecko nie chce: ubrać się iść do szkoły, jeść, pomagać, posprzątać, uczyć się, iść spać. Co robić? A kiedy nie radzi sobie z emocjami? Lub uważa, że jest beznadziejne? Boi się porażek? Kłamie? Przechwala się? Nie ma kolegów? Dręczy innych lub jest dręczone przez innych?

Wychowanie dziecka to nieprzerwany ciąg dylematów: jak się zachować, co powiedzieć, a czego nie mówić, żeby poprawić sytuację bez psucia relacji z dzieckiem i jego samopoczucia. Książka „Mały buntownik. Instrukcja obsługi” pokazuje rozwiązania i łatwe do wykorzystania narzędzia na przykładzie scenek z życia codziennego, wzbogaconych ilustracjami przez jedną z autorek. Dostarczy rodzicom konkretnych odpowiedzi na nieuniknione pytania, by mogli stawiać czoło codzienności i możliwie najlepiej reagować na emocjonalne kryzysy swoich dzieci.

Autorki zachęcają wszystkich rodziców do zmiany spojrzenia – by mogli zrozumieć swoje dziecko oraz to, co rozgrywa się na co dzień w konfliktowych relacjach. Wychodząc od idei pozytywnej dyscypliny Jane Nelson, prezentują niezwykłą siłę metody wychowawczej opartej na empatii i wzajemnym szacunku. Za pomocą elementów humoru oraz precyzyjnej i dowcipnej wizualizacji, kładą nacisk na inteligencję emocjonalną – tak ważną, by zachować spokój i zrozumieć dziecko w każdej sytuacji. Proponują w sposób inteligentny, z humorem i zachowując zdrowy rozsądek, przemianę irytacji i impasów rodzicielskich w okazje do wykazania się kreatywnością. Czytelnik znajdzie tu klucze do zrozumienia i do działania w obliczu wielu bardzo konkretnych życiowych problemów. Może otworzyć książkę i przemierzyć ją od początku do końca, ale może również zajrzeć do wybranego rozdziału, którego problematyka najbardziej do niego przemawia.

Anne-Claire jest mamą czworga dzieci. Jako psycholog kliniczny przyjmuje w swoim gabinecie wielu małych pacjentów (oraz ich rodziców) borykających się z rozmaitymi kłopotami, a także organizuje warsztaty z pozytywnej dyscypliny, żeby pomagać rodzinom w codziennych problemach.

Lynda jest ilustratorką. Pasjonuje się psychologią, a na warsztatach prowadzonych przez Anne-Claire odkryła wreszcie długo poszukiwane sposoby, by móc stworzyć spokojniejsze relacje z dwójką swoich nadwrażliwych dzieci.

„Mały buntownik. Instrukcja obsługi”
Autorki: Anne-Claire Kleindienst, Lynda Corazza
Premiera: 11.04.2018
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: MUZA SA

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat