Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Majówka z dziećmi

Artykuł

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany, majowy weekend. Każdy rodzic wie, jakim wyzwaniem jest zaplanowanie wspólnego czasu, szczególnie, kiedy nie czekają nas dalsze wyjazdy.

Majowka-z-dziecmi
Autor: Materiały prasowe

Warto pamiętać, że długi weekend może być udany nawet w mieście czy własnym ogródku. Jak sprawić, aby był to czas pełen przyjemności i pięknych wspomnień? Odpowiedzią są kreatywne zabawy i aktywności, które sprawią radość zarówno najmłodszym, jak i ich opiekunom. Prezentujemy opcje dla zabawy i dla… zdrowia!

Kilka dni wolnych to doskonała okazja do oderwania się od codzienności i ekranów. Domeną naszych czasów jest przywiązanie najmłodszych do wszelkich urządzeń elektronicznych. Telefony, tablety i telewizory towarzyszą nam każdego dnia. Ich wpływ na zdrowie i samopoczucie naszych podopiecznych jest powszechnie znany. Zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO 2010, 2019) wskazują, że dla najmłodszych w wieku od 2 do 4 lat czas przed ekranem nie powinien przekraczać 1 godziny dziennie. Z kolei dla dzieci w wieku od 5 do 17 lat zaleca się ograniczenie czasu do maksymalnie 2 godzin. Stanowi to jednak duże wyzwanie. Wykorzystajmy więc długi weekend jako zachętę do wspólnej, kreatywnej zabawy. Majówka to doskonała okazja, by zainicjować aktywności, które będą nie tylko atrakcyjne, lecz także korzystne dla zdrowia i rozwoju najmłodszych.

Aktywność na świeżym powietrzu to niezwykle cenny czas, który możemy podarować swoim pociechom. Mamy jednak świadomość, że jego zaplanowanie i oderwanie najmłodszych od ekranów nie zawsze jest proste. Dlatego warto korzystać z możliwości, które obecnie oferuje nam rynek. Odpowiedni wybór kreatywnych zabawek sprawi, że majówka stanie się prawdziwą przygodą, a my zapewnimy swoim dzieciom rozrywkę, wspierającą ich rozwój – Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland. Przejdźmy zatem do konkretów! Dla tych, którzy wciąż nie mają pomysłu na majówkowe aktywności, polecają się inspiracje z marką Little Tikes – dodaje.

Skorzystajmy z pogody

Grunt to pozytywne nastawienie. Wcześniej zaplanowanie aktywności pozwolą z radością i „spokojną głową” czekać na upragniony urlop. To doskonała okazja, by odkryć nowe sposoby spędzania czasu z rodziną, bawiąc się i tworząc niepowtarzalne chwile, pełne radości i śmiechu. Oto kilka propozycji:

Sport to zdrowie!

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie, a dobre nawyki warto wprowadzać od najmłodszych lat. Aktywności na świeżym powietrzu mają wpływ nie tylko na rozwój motoryki, umiejętności manualnych i kondycji – zabawy grupowe to także okazja do budowania więzi z rodzeństwem i rówieśnikami. By poczuć prawdziwą nutkę rywalizacji warto zadbać o odpowiednie warunki. Możemy sami zaplanować i przygotować dla dzieci zabawę w podchody, która polega na ukryciu przedmiotów, a następnie podzieleniu się na zespoły. Drużyny mają za zadanie odnaleźć wszystkie zabawki, znajdując wskazówki i rozwiązując po drodze zagadki. Alternatywą mogą okazać się gotowe rozwiązania, które również zapewnią aktywną rywalizację, jak np. zestaw Koszykówka Little Tikes, który sprawi, że nawet najmłodsi mogą poczuć się jak prawdziwi zawodnicy.

Chodźmy na piknik!

Czy niezapomnianą przygodę można przeżyć w pobliskim parku, a nawet we własnym ogrodzie? Oczywiście! Organizacja pikniku to świetny pomysł na majówkową atrakcję. Przygotujmy kosz piknikowy oraz pyszne przekąski i nie zapomnijmy o aktywnym zaangażowaniu w to wydarzenie dzieci, wówczas uda nam się na dłużej skupić ich uwagę i odciągnąć od ekranów. Aby najmłodsi mogli w pełni korzystać z klimatu „dorosłych” spotkań, poleca się Stół Piknikowy Little Tikes. Planując tę formę aktywności nie może zabraknąć ulubionych przekąsek i domowej lemoniady. Godziny wspólnej radości gwarantowane!

W domowym ogródku

Kiedy pogoda dopisuje, każda chwila spędzona na świeżym powietrzu ma znaczenie. Aby przydomowe ogródki były dla dzieci „kuszącą” alternatywą dla ulubionych bajek, warto zadbać o ich funkcjonalność. Zabawy w piasku to ponadczasowa forma dziecięcej aktywności. Budowanie zamków czy robienie tajemniczych mikstur rozwija zdolności manualne i wyobraźnię. Jeśli w Twoim ogródku wciąż brakuje idealnej przestrzeni na te zabawy, warta uwagi okaże się Piaskownica Żółw Little Tikes. Z kolei dla prawdziwych poszukiwaczy przygód, niezapomnianą atrakcją będzie Zamek Ogrodowy ze Zjeżdżalnią.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat