Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Kto mieszka za meblami" Pola Stępniewicz

Artykuł

Premiera książki najmłodszej pisarki w Polsce

Kto mieszka za meblami
Autor: Materiały prasowe

„Kto mieszka za meblami” – napisana przez dziecko dla dzieci, zilustrowana rysunkami kilkuletniej Poli Stępniewicz i wydrukowana dzięki wsparciu uzyskanym na portalu crowdfundingowym książka, 25 maja miała swoją premierę.

Zaczęło się od tego, że Pola bała się potworów mieszkających za meblami jej domu, a skończyło na książce, którą polecają psychologowie i w którą uwierzyło wielu ludzi, na tyle, by włączyć się w akcję zbiórki pieniędzy na jej druk. – Ludzie spontanicznie dzielili się z nami swoimi historiami z dzieciństwa, a psychologowie potwierdzają, że w książce zawarta jest skuteczna metoda radzenia sobie z lękami. Dostajemy też pierwsze recenzje z gratulacjami, że ta książka jest naprawdę udanym projektem z terapeutyczną mocą - mówi Ewa Stępniewicz, mama Poli.

– Logika i racjonalne myślenie nie są skuteczną bronią w walce z wyobraźnią – zauważa psycholog dr Aleksandra Piotrowska. – Bohater „Kto mieszka za meblami” poradził sobie z lękami tak, jak Pola – jej autorka – oswoił i ośmieszył potwory. Warto spróbować tej metody: jeśli dziecko narysuje swojego potwora i zaopatrzy go w wymyślone przez siebie całkiem niestraszne atrybuty, to zamiast przerażenia zacznie on wywoływać uśmiech. I o to właśnie w tej książeczce chodzi! – podkreśla Piotrowska.

Książka Poli Stępniewicz może stanowić przyczynek do rozmowy z dzieckiem na temat tego, czego się ono boi, oraz być próbą znalezienia sposobu na oswojenie tego strachu. – Może nie uda się od razu, może będzie potrzeba na to więcej cierpliwości, ale z całą pewnością trzeba otworzyć oczy i uszy na przeżycia dzieci i pozwolić im o nich opowiadać – mówi Ewa Stępniewicz.

Książka dostępna jest w sprzedaży od 25 maja. Jednym z partnerów wydawnictwa, jest firma VOX.

- W VOX od lat wspieramy projekty zgodne z naszymi wartościami, jesteśmy partnerami wydarzeń, które edukują i pobudzają dziecięcą pomysłowość m.in. wspieramy Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci ENE DUE DE, który odbywa się w Poznaniu, jesteśmy partnerem ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Firma VOX działa w otoczeniu szkół i uczelni, które wchodzą w skład Human Touch Group. Mając w swoim środowisku takich partnerów jak Szkoły da Vinci, SWPS, School of Form, Collegium da Vinci, przykładamy dużą wagę do edukacji dzieci i pracujemy nad projektami, które wspierają ich rozwój. Dlatego też zaangażowaliśmy się w promowanie twórczości najmłodszej pisarki w Polsce – mówi Natalia Całus z VOX. Jesienią w salonach VOX odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców, które będą nawiązywać do książki „Kto mieszka za meblami” oraz spotkania z najmłodszą pisarką w Polsce.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat