Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Krzesełko do karmienia czy leżaczek - co wybrać?

Artykuł

Karmienie dziecka to podstawowa czynność,jaką wykonują świeżo upieczeni rodzice i która staje się codziennym źródłem trosk i problemów każdego z nich. A przecież może być inaczej.

Krzeselko karmienie lezaczek1
Autor: Materiały zewnętrzne

Wystarczy tylko zakupić odpowiednie krzesełko do karmienia dziecka.

Przy karmieniu noworodka czy malucha niezwykle ważną sprawę jest to, aby dziecku podczas posiłku zapewnić odpowiednią pozycję. Musi być usadowione stabilnie, najlepiej pionowo i na wygodnej dla rodzica wysokości.. W końcu komfort i bezpieczeństwo dziecka ma znaczny wpływ na jego rozwój.

Dużą zaletą krzesełek do karmienia jest to, że można w nich bezpiecznie posadzić dziecko w czasie posiłku, jak również to, że są skonstruowane tak, by dzieci podczas posiłku znajdowały się na wysokości osoby dorosłej. Przy doborze krzesełka do karmienia warto zwrócić uwagę to czy pozwala dziecku przyjąć odpowiednią do jedzenia pozycję. Aby temu sprostać wiele nowoczesnych krzesełek do karmienia posiada regulację zarówno samego oparcia jak również wysokości stelaża czy odległości dziecka od tacki.

To czyni krzesełko wygodnym i sprawia, że dziecko chce w nim przebywać nie tylko w porze posiłku ale także po nim. Potrafi służyć jako ulubione miejsce zabaw (dzięki praktycznemu i dużemu blatowi) czy nawet jako miejsce wypoczynku po przekształceniu krzesełka w wygodny leżaczek czy elektryczną huśtawkę.

Leżaczki - bujaczki dla dzieci

Jako pomocnik w czasie karmienia dziecka w  ostatnim czasie popularność zyskują również leżaczki – bujaczki dla maluchów. Szczególnie dla najmłodszych dzieci, takich które nie ukończyły jeszcze 2 lat. Można w nich nie tylko położyć dziecko podczas krótkiej drzemki, szybko uspokoić , ale leżaczek nadaje się również do wykorzystania w porze karmienia. Przede wszystkim zapewni naszemu maluchowi wysoki poziom bezpieczeństwa. Dziecko znajduje się w pozycji leżącej i jest przypięte do leżaczka za pomocą pasów, które ograniczają ewentualne ryzyko, że dziecko wypadnie z leżaczka spada praktycznie do minimum.

W bujaczkach dla dzieci poza tym jest najczęściej zamontowany elektroniczny sterownik połączony z pozytywką, który umożliwia ustawienie kilku trybów bujania oraz w niektórych modelach udostępnia dźwięk kołysanek. Ponadto w niektóre modele leżaczków umożliwiają ich zastosowanie jako tradycyjna huśtawka elektryczna dla dziecka. Taką opcją dysponuje np. Lionelo Niles czy Caretero Indigo.

Dodatkową funkcja leżaczka jest możliwość położenia dziecka spać jak w tradycyjnym kojcu dla dziecka czy łóżeczku turystycznym.


Krzesełka do karmienia czy leżaczki? Co kupić?

Każdy rodzic największy nacisk zawsze kładzie na bezpieczeństwo i jak najlepszy komfort dla swojego dziecka. Szeroki asortyment dostępnych leżaczków, bujaczków, elektrycznych huśtawek czy krzesełek do karmienia przyprawia o zawrót głowy. W każdym razie – w kwestii wyboru pomiędzy krzesełkiem do karmienia a leżaczkiem warto dobrze przemyśleć sobie swój wybór opierając go o rzeczywiste potrzeby.

Należy się zastanowić nad kwestią praktyczną – czy i jak długo zamierza się korzystać z tego sprzętu. Czy potrzebujmy go tylko do karmienia czy także do zapewnienia dziecku wypoczynku czy zabawy.  Zatem jeżeli potrzebny jest sprzęt wielofunkcyjny, warto rozważyć zakup urządzenia 3w1 łączącego funkcje krzesełka do karmienia, leżaczka a nawet huśtawki. Warto jednak przed zakupem dokładnie sprawdzić jego funkcje i możliwości.

Artykuł przygotował Sklep Internetowy TechSat24.pl. Zapraszamy na zakupy krzesełek do karmienia i leżaczków dla dzieci w atrakcyjnych cenach!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.6/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat