Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Pielęgnacja

Kremy przeciwsłoneczne LINOMAG®

Artykuł

Skóra niemowląt i małych dzieci nie ma wytworzonej odpowiedniej bariery ochronnej, potrzebuje więc wyjątkowej pielęgnacji. Latem nie wolno zapominać o dodatkowej ochronie przed słońcem.

Kremy przeciwsloneczne
Autor: Materiały prasowe

Niemowlęta i małe dzieci trzeba bezwzględnie chronić przed słońcem. Niestety zdarza się, że rodzice nie stosują kremów z filtrem u swoich maluchów, używają kremów ze zbyt słabymi filtrami, smarują niestarannie lub za rzadko. W przypadku delikatnej i wrażliwej skóry dziecka wystarczy kilkanaście minut w pełnym słońcu, aby pojawiły się zaczerwienienia, poparzenie, a nawet udar słoneczny. Promienie słoneczne przyśpieszają starzenie się skóry, powodują przebarwienia i stany zapalne, prowadzące w przyszłości do zmian o charakterze nowotworowym. Według ekspertów dermatologii wystarczy tylko dwukrotne poparzenie skóry w okresie wczesnego dzieciństwa, aby zwiększyć ryzyko zachorowania na czerniaka aż dziesięciokrotnie. Dlatego tak istotna jest ochrona skóry malucha latem, aplikacja kremów około pół godziny przed wyjściem na słońce i powtarzanie tej czynności co 2-4 godziny.

Bezpieczne przebywanie na słońcu

Właściwa pielęgnacja malucha oraz ochrona przed słońcem dają gwarancję zdrowej skóry w przyszłości. Dla najmłodszych dzieci najodpowiedniejsze są kremy z filtrem mineralnym, który nie wnika w skórę, ale tworzy na niej warstwę odbijającą promienie UV. Konieczne są także preparaty z najwyższymi filtrami od SPF 30 do SPF 50. Kremy przeciwsłoneczne muszą dodatkowo chronić nie tylko przed UVB, ale także przed UVA, które to promieniowanie odpowiada za mutacje genetyczne wywołujące nowotwory skóry.

Emolienty LINOMAG® – zdrowa pielęgnacja i ochrona malucha

Kremy przeciwsłoneczne LINOMAG z filtrami SPF 30 i SPF 50 pielęgnują delikatną i wrażliwą skórę dziecka oraz odpowiednio chronią przed negatywnym działaniem promieni słonecznych.

KREM LINOMAG® SUN SPF 30

Krem polecany do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i poparzeniami dzieci i niemowląt od 1 dnia życia. Substancje aktywne kremu stanowią połączenie oleju lnianego bogatego w NNKT w tym: kwasy omega-3 i omega-6, witaminy E oraz naturalnego wodoodpornego filtra mineralnego SPF 30.
Właściwości kremu LINOMAG® SUN SPF 30:

  • skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA i UVB
  • tworzy na skórze wodoodporną warstwę ochronną
  • zabezpiecza skórę przed poparzeniami słonecznymi
  • intensywnie nawilża nie powodując podrażnień

Przebadany dermatologicznie, hipoalergiczny, wolny od parabenów i barwników.
Pojemność: 50 ml
Cena: ok. 18,90 zł

KREM LINOMAG® SUN SPF 50

Krem zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i poparzeniami dzieci i niemowląt od 6 miesiąca życia. Substancje aktywne kremu łączą w sobie pielęgnacyjno-odżywcze właściwości oleju lnianego (bogatego w NNKT w tym: kwasy omega-3 i omega-6), witaminy E oraz ochronne wodoodpornych filtrów – organicznego i mineralnego SPF 50.
Właściwości kremu LINOMAG® SUN SPF 50:

  • skutecznie odbija promienie UVA i UVB
  • tworzy na skórze wodoodporną warstwę ochronną
  • zabezpiecza przed poparzeniami słonecznymi
  • zapobiega nadmiernej pigmentacji i powstawaniu przebarwień
  • zabezpiecza skórę przed wystąpieniem reakcji alergicznych i uczuleniowych na słońce

Przebadany dermatologicznie, hipoalergiczny, wolny od parabenów i barwników.
Pojemność: 50 ml
Cena: ok. 14,20 zł

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat