Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kreatywna zabawa i edukacja w domu

Artykuł

Zapewnienie dzieciom możliwości swobodnej zabawy, która będzie angażująca, rozwijająca i twórcza w sytuacji, gdy wszyscy musimy pozostać w domu,...

Kreatywna zabawa edukacja
Autor: Materiały prasowe

to zadanie wymagające dużej pomysłowości i sporego wysiłku ze strony rodziców. Sprawa dodatkowo komplikuje się, gdy w domu jest więcej dzieci i są w różnym wieku. Garść inspiracji do tego, jak odnaleźć się w tej nietypowej sytuacji dostarcza smyk.com.

Wszechstronny rozwój malucha

Domowa izolacja to wyzwanie dla rodziców, ale także szansa na aktywne wspieranie rozwoju kreatywności dzieci i poszerzanie ich wiedzy. Taka domowa edukacja przez zabawę jest zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza, gdy mamy do dyspozycji odpowiednie zabawki i akcesoria. Dzieciom, zwłaszcza tym najmłodszym, trudno jest skupić się na samodzielnej zabawie i często, aby zająć się czymś na dłużej, potrzebują rodzica, który je zaanimuje i podsunie pomysły, jak można bawić się daną zabawką.

Chester the dog marki SMIKI to drewniany sorter na kółkach w postaci uśmiechniętego pieska. Wypełniony jest klockami, które pozwalają maluchowi poznawać różne kształty, kolory oraz pierwsze cyfry. Chestera można również wyprowadzić na spacer po salonie lub zwiedzanie kuchni, dzięki dołączonemu sznurkowi. Przy dobrej pogodzie można zabrać pieska również na balkon, organizując sobie namiastkę prawdziwego spaceru. Taka zabawka to idealny sposób na ciekawe zajęcie przez dłuższą chwilę dla raczkującego niemowlaka czy biegającego po domu dwulatka.

Żądnym wiedzy maluchom na pewno spodobają się również drewniane puzzle np. Arka Noego marki SMIKI, dzięki którym mogą nauczyć się dopasowywać kształty oraz poznawać zwierzęta. Tego typu układanki pozwalają rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i pomagają ćwiczyć precyzję ruchów małych rączek.

Przedszkolak na tropie nowych umiejętności

W naszych „domowych przedszkolach” często szukamy pomysłów na zabawy, które będą angażowały jednocześnie dzieci w różnym wieku. Takie potrzeby pomogą zrealizować zabawki, które rozwijają wiele umiejętności, takich jak spostrzegawczość czy mała i duża motoryka, zależnie od tego, do jakiej aktywności zostaną wykorzystane. Drewniane klocki z literkami marki SMIKI to uniwersalna i ponadczasowa zabawka. Wykonane są z wysokiej jakości drewna, pokrytego bezpieczną farbą. Dają możliwość twórczej zabawy i wspierają wszechstronny rozwój. Maluchy mogą z klocków tworzyć budowle, samodzielnie lub z pomocą rodzeństwa czy rodziców, a starszaki przy okazji mogą poznawać litery, czy układać pierwsze sylaby i wyrazy.

W głowach kilkulatków, oprócz szalonych pomysłów, goszczą szalone liczby. To właśnie na etapie przedszkolnym dzieje się bardzo dużo jeśli chodzi o rozwijanie zdolności matematycznych. Drewniane liczydło SMIKI to produkt, który łączy naukę z zabawą. Kolorowe koraliki przyciągają uwagę dziecka i zachęcają do pierwszych przygód z liczeniem. Dla starszych przedszkolaków liczydło może być przydatne w wykonywaniu podstawowych działań matematycznych. Dla młodszych dzieci drewniane koraliki będą wsparciem w ćwiczeniu motoryki małej.

Aktywnie i eksperymentalnie dla ciekawych świata uczniów

Spędzanie całego czasu w domu generuje także problemy ze spożytkowaniem ogromnych pokładów dziecięcej energii. Domowa gimnastyka czy taniec do ulubionej muzyki pozwolą chociaż odrobinę rozruszać i zająć odczuwające brak aktywności dzieci. Z Maty muzycznej SMIKI mogą korzystać już nawet trzylatki, ale równie świetnie bawić się nią będą starsze dzieci. To doskonała rozrywka, łącząca w sobie ruch i doznania słuchowo-wzrokowe. Kolorowy wyświetlacz pokazuje, na które pole trzeba nacisnąć, aby zdobyć punkty. Zabawa odbywa się przy akompaniamencie energetycznych melodii. Jeśli dziecko uważa, że zabawa jest zbyt łatwa, można zwiększyć tempo muzyki i w ten sposób podnieść poziom trudności.

Dla tych, którym szczególnie brakuje kontaktu z przyrodą i lubią ją obserwować, marka SMIKI proponuje niewielkie Formikarium dla mrówek, dzięki któremu można obserwować ich zachowania i zwyczaje. Terrarium dla mrówek ma dwie wieże z wąskimi tunelami, schodki, młynki i miejsca do obserwowania poczynań małych stworzonek, wyjmowane złączki oraz karmidełko. W zestawie są też piasek, wata, rurka oraz akcesoria takie jak: sonda tunelowa, zakraplacz i stojak. Książeczka z instrukcją wprowadza w tajniki posiadania własnego terrarium mrówek.

Czas spędzony w domu to także świetny moment na naukowe eksperymenty. Duży zestaw naukowy Szalony odkrywca marki SMIKI to doskonała zabawka, która może ujawnić w każdym dziecku duszę naukowca. Eksperymenty naukowe mogą odbywać się nie tylko w szkole – można wykonać je samodzielnie w domu. Profesor EIN-O odpowie na nurtujące pytania: Czy można przyspieszyć topnienie lodu? Co zmieszać, żeby uzyskać pianę i bąbelki? Jak pękają skały? Żądny wiedzy młody adept nauki z łatwością stworzy niezwykłe modele naukowe lub projekty eksperymentów. Zestaw zawiera materiały i książeczkę do przeprowadzania aż 50 eksperymentów. Z tym szalonym zestawem można być obserwatorem zjawisk przyrodniczych, chemikiem, a nawet hydrologiem i poznać mnóstwo ciekawych zjawisk, które występują w przyrodzie.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat