Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Kostka i Bruno. Wakacje" Dominika Słomińska

Artykuł

Bajki wychowajki, które można zabrać na wakacje

Kostka bruno wakacje
Autor: Materiały prasowe

My, rodzice XXI wieku, mamy coraz więcej możliwości, by zapewnić dzieciom odpowiednią edukację fantastyczne zabawki, a zarazem coraz mniej czasu, by móc go z nimi spędzać. Ale chcielibyśmy, by były one dobrymi ludźmi. Nauczmy się więc być ze swoimi dziećmi. Nauczmy się z nimi rozmawiać. Jeśli nie wiemy, od czego zacząć, zaprośmy do domu Kostkę i Bruna.

Jakiś czas temu, a dokładnie dwie książki Dominiki Słomińskiej temu, czytelnicy mieli szansę poznać tych dwoje rezolutnych przyjaciół. Najpierw spotkaliśmy ich w książce „Kostka i Bruno. Bajki wychowajki”, potem ci sami bohaterowie odkrywali przed dziećmi swoje przedszkolne i szkolne przygody.
Teraz szykują się do wyjazdu na wakacje. Co tam – na wakacje! Oni jadą na prawdziwe KOLONIE.

Przygoda zaczyna się już od pakowania walizek. Proszę nie dać się zwieść wrażeniu, że to nudne zajęcie. A przygotowanie bagażu razem z dzieckiem daje szansę na omówienie z nim tego, co podczas wakacji może się przydarzyć. Porada, jak to zrobić i o czym nie powinniśmy zapomnieć – zapewniona. Czeka na końcu każdego z kolejnych rozdziałów książki.

Rodzicom, czytającym razem z dziećmi, publikacja pomoże przygotować je do wakacyjnego wyjazdu. Pytania, które podsuwa autorka, stanowią pretekst do rozmów z dziećmi. To taki nasz wkład w to, żeby kolonie były niezapomniane, a podczas pożegnalnego ogniska, dziecko nie tylko cieszyło się z powrotu do domu (to dla nas miłe…), ale aby równocześnie czuło, że będzie tęsknić za kolegami i wspólnie przeżytymi przygodami (to normalne…). I na dodatek, co będzie, jeśli okaże się, że na wakacjach dziecko spotkało swoją pierwszą miłość? Proszę nie marszczyć brwi z dezaprobatą i przypomnieć sobie swoje własne wspomnienia z wakacji…
Autorka stworzyła narrację pomagającą okiełznać letnie emocje i przygotować się do bezpiecznego spędzenia czasu podczas wypoczynku.

Wybrane pytania, które mogą się pojawić przed wakacjami:

  • Jak sobie poradzić z tęsknotą i obawą przed wyjazdem bez rodziców?
  • Czy powinno się czytać czyjś pamiętnik?
  • Czy fajne jest podglądanie dziewczyn?
  • Czy krem czekoladowy może udawać kupę?
  • Co oznacza czerwona flaga na plaży?
  • Jak nauczyć dziecko wydawania pieniędzy i rozsądnego nimi gospodarowania?

Pewnie miło będzie przeczytać opowiadania i zastanowić się nad ich przekazem.

Aby rodzicom ułatwić przeprowadzenie rozmów z dziećmi, opowiadania zostały opatrzone komentarzami, opracowanymi przez autorkę. Patrząc na jej doświadczenia, zarówno osobiste, jak i zawodowe, nie należy wątpić, że komentarze sprawdzają się w codziennym życiu.

O autorce:
Dominika Słomińska – psycholożka dziecięca, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Uczyła się od najlepszych. Jej wykładowczynią podczas studiów była Dorota Zawadzka. Pracuje zarówno z rodzicami, jak i z ośrodkami szkolno-wychowawczymi. Wykłada na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim. Poza pracami naukowymi pisze bajki dla dzieci. Ceni sobie uważne rozmowy, które traktuje jako najwspanialsze narzędzie wychowawcze. Jest mamą dwóch córek.

Kostka i Bruno. Wakacje
Dominika Słomińska
Ilustracje: Aneta Dmowska
Wydawnictwo Burda Media Polska
Premiera: 7 czerwca 2019 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat