Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Komunie czas start – czy istnieje prezent idealny?

Artykuł

Początek maja to otwarcie sezonu komunijnego. Powraca więc dylemat – co podarować na prezent?

Komunie czas start prezent idealny
Autor: Materiały prasowe

Nie lada wyzwaniem jest znalezienie upominku, który nie tylko na długo zapadnie w pamięci, ale również będzie korespondował z podniosłym charakterem wydarzenia. Tegoroczne uroczystości odbywają się w cieniu rekordowej inflacji, która według wstępnych danych GUS w kwietniu osiągnęła poziom 12,3 proc. W tej sytuacji odpowiedź na pytanie, czy w prezencie wypada dać pieniądze i jak wysoka powinna być to kwota – jest jeszcze trudniejsza niż w ubiegłych latach. A może warto postawić na nieszablonowe rozwiązanie, które będzie bardziej eleganckim sposobem przekazania wartości pieniężnej oraz czymś, co w przyszłości zaowocuje nie tylko wzrostem wartości sentymentalnej, ale również realnej?

Niezwykły pomysł

Wśród najczęściej wybieranych prezentów od lat króluje „koperta”. Nie ma ona jednak w sobie nic wyjątkowego i – ze względu na popularność tej formy prezentu – z łatwością gubi się w morzu innych kopert. Doskonałą alternatywą dla tego powszechnego podarunku jest złoto inwestycyjne, które zachowuje wartość w czasie i jednocześnie wpisuje się w budżet zwyczajowo przeznaczany na komunijny prezent.

Złoto inwestycyjne w postaci cennych monet lub sztabek pozwoli wyróżnić się z tłumu pośród stosu kopert z pieniędzmi, telefonów, aparatów, gier komputerowych i wielu innych gadżetów. W przyszłości dziecko może samo zdecydować, czy zachowa złoto jako inwestycję na przyszłość, czy – w razie chęci lub nagłej potrzeby posiadania gotówki – zdecyduje się spieniężyć otrzymany upominek. Kruszec jawi się nie tylko jako oryginalny prezent komunijny, ale przede wszystkim cechuje się ponadczasowością.

Złoto to unikatowy, choć zyskujący na popularności sposób na połączenie wartości pieniężnej z oryginalnością. Złote sztabki i monety zachowują swoją wartość w czasie, co czyni je doskonałym zabezpieczeniem przed inflacją. Być może podarowana w dniu komunii złota moneta lub sztabka zaszczepi w obdarowanym dziecku zamiłowanie do inwestycji o lśniącej przyszłości – wskazuje Aleksandra Olbryś, Analityk ds. Rynku Złota, Tavex.

Sztabka czy moneta - na co postawić?

Sztabki złota wyróżniają się niepowtarzalnymi wzorami i zachwycają precyzją wykonania. Przykładowo możemy znaleźć na nich postać Fortuny – rzymskiej bogini losu – lub krzyż romański podkreślający religijne aspekty danej uroczystości. Do wyboru są także inne wzory, które również idealnie sprawdzą się przy tego typu okazjach.

Powszechnie powielanym stereotypem na temat złota jest to, że nie jest to prezent na każdą kieszeń. Wynika to przede wszystkim z tego, że złoto jest kojarzone z czymś drogocennym, na co mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. O ile z pierwszą częścią dotyczącą wartości kruszcu bez dwóch zdań należy się zgodzić, o tyle druga już nie do końca jest prawdą – mówi Aleksandra Olbryś, Analityk ds. Rynku Złota, Tavex.

Najczęściej na prezent polecane są sztabki od 1 do 5 gram. Ceny najmniejszych produktów zaczynają się już od około 300 zł. Tak więc na zakup złota na komunię może pozwolić sobie każdy, kto poszukuje oryginalnego podarunku, który w późniejszym okresie może wnieść wiele dobrego w podejściu wchodzącego w dorosłe życie młodego człowieka do inwestycji.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat