Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Komunia 2017 – co w prezencie i za ile?

Artykuł

Maj to tradycyjnie już w Polsce miesiąc Komunii Świętych.

Komunia2017
Autor: pixabay.com

Przystąpienie dziecka do jednego z najważniejszych sakramentów, to ważna uroczystość dla całej rodziny, ale również nie lada wyzwania – czym je obdarować w tym wyjątkowym dniu? A co równie ważne – ile będzie nas kosztował zakup jednego z najpopularniejszych podarunków?

Tegoroczne hity prezentowe z okazji Pierwszej Komunii to głównie gadżety elektroniczne. Smartfony, laptopy, gry i konsole - zwłaszcza sprzedawane w zestawach – cieszą się największą popularnością wśród nabywców. Słabnie natomiast zainteresowanie prezentami w postaci aparatu fotograficznego czy odtwarzacza MP3.

W okresie majowych komunii od lat niezmiennie świetnie sprzedają się tablety, laptopy i smartfony - i na te kategorie produktów obserwujemy wzmożony popyt już od połowy kwietnia. Rośnie również zainteresowanie konsolami do gier wraz z urządzeniami peryferyjnymi, jak pady, kierownice, czy joysticki i wolanty. Jednak w tym roku komunia stymuluje również sprzedaż w segmentach niezwiązanych z elektroniką. Entuzjaści zdrowego trybu życia z zadowoleniem przyjmą informację, że doskonałe wyniki sprzedażowe notujemy w kategorii rowerów - szczególnie marki INDIANA, których szeroka gama była projektowana właśnie pod kątem najmłodszych. Hitem sprzedaży w okresie okołokomunijnym może okazać się również kategoria deskorolek z napędem elektrycznym – mówi Michał Mystkowski, rzecznik Media Expert.

Niestety najpopularniejsze upominki nie należą do najtańszych. Decydując się na zakup smarftona lub tabletu musimy przygotować się na wydatek od ok. 400 do nawet 3000 zł – w zależności od wybranego modelu. Najtańszą wersję laptopa możemy kupić za ok. 1000 zł, podobnie konsolę do gier. Zwolennicy bardziej tradycyjnych prezentów – np. rowerów – wśród licznych promocji znajdą te w cenie od ok. 400 – 500 zł. Natomiast połączenie tradycji z nowoczesnością – czyli deskorolki z napędem elektrycznym – to wydatek rzędu minimum 1000 zł. Niezależnie więc od tego, którym z listy tegorocznych „hitowych” prezentów zdecydujemy się obdarować dziecko, musimy się liczyć z wydatkiem rzędu minimum 400 zł.

Oczywiście tak wysoki koszt prezentu może budzić pewne wątpliwości – czy zakup modnego aktualnie gadżetu to rzeczywiście dobry pomysł, skoro po pewnym czasie gadżet może się po prostu znudzić? Czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby przekazanie tej kwoty z myślą o dofinansowaniu wymarzonego przez dziecko wyjazdu wakacyjnego lub zakupu sprzętu sportowego? – Takie podejście zasługuje na uwagę przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze wzbudzamy w dziecku chęć gromadzenia oszczędności na realizację konkretnego, wymarzonego celu. Motywując pociechę do wytrwania w postanowieniu – np. przez wspólnie liczenie, ile środków już mamy, a ile jeszcze musimy zgromadzić – zwiększamy szanse na to, że oszczędzanie stanie się nawykiem, który będzie zupełnie naturalnym sposobem na finansowanie marzeń i planów. Po drugie, to dobra okazja do rozpoczęcia edukacji finansowej naszego dziecka i wskazania mu sposobów ochrony oszczędności przed pokusą wydania: np. przez założenie rachunku oszczędnościowego czy lokaty terminowej, jeszcze wzmacniającej motywację do wytrwania w postanowieniu oszczędzania ze względu na to, że zgromadzony na niej kapitał wraz z odsetkami jest wypłacany zwykle pod koniec okresu umowy – podkreśla Agnieszka Mielniczuk, ekspert eurobanku ds. produktów oszczędnościowych.

Natomiast niezależnie od tego, na jaką formę prezentu się zdecydujemy, pamiętajmy aby kierować się zdrowym rozsądkiem. Przed finalnym podjęciem decyzji, przeanalizujmy więc nasze możliwości finansowe i unikajmy niepotrzebnego zadłużania.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczekbody na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat