Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Kompleksowe wsparcie karmiącej mamy

Artykuł

Każdej karmiącej mamie przyda się wsparcie. Warto mieć takie ze strony bliskich, którzy mogą wyręczyć mamę w pewnych obowiązkach, ale można też zaopatrzyć się w pomocne urządzenia i akcesoria, np. laktator ręczny, podgrzewacz czy sterylizator.

Kompleksowe wsparcie karmiacej mamy
Autor: Materiały prasowe

Poręczny laktator

Ponad 60% rodziców jeszcze przed narodzinami dziecka kupuje lub dostaje laktator. Połowa rodziców decyduje się na ekonomiczny, lekki i poręczny model ręczny. Laktator wspiera laktację – zwłaszcza na początku drogi mlecznej, ale pozwala też ściągnąć mleko, by było zawsze dostępne, jeśli mama akurat nie może nakarmić dziecka piersią. Laktator ręczny sprawdzi się w awaryjnych sytuacjach – gdy mama musi wyjść choćby do lekarza, ale też, gdy mama chce spotkać się z przyjaciółkami lub gdy wraca do pracy. Dzięki niemu mama bez obaw może pozostawić maluszka z zapasem pokarmu i mieć pewność, że otrzyma to, co najlepsze.

Nowy laktator Philips Avent Natural Motion ma miękką, elastyczną, silikonową nakładkę w lejku, która łatwo adaptuje się do każdej piersi – pasuje do 99.9% brodawek . Sposób działania elastycznej nakładki inspirowany jest fizjologią dziecka: odwzorowuje naturalny proces ssania i stymulacji brodawki. Dzięki temu pobieranie pokarmu jest szybkie i delikatne jak nigdy wcześniej. Mleko można odciągać w pozycji, która jest dla mamy najwygodniejsza, bez pochylania się do przodu, dyskretnie. Urządzenie jest niewielkie, rozkłada się, więc zmieści się w torebce. Trudno sobie wyobrazić wygodniejsze rozwiązanie w przypadku sporadycznego odciągania pokarmu.

Podgrzewacz i sterylizator

Mleko mamy można przechowywać w lodówce przez kilkadziesiąt godzin, a w zamrażarce nawet do pół roku. To oznacza, że - teoretycznie - mama karmiąca może sobie pozwolić nawet na kilkudniowy wyjazd bez dziecka, jeśli zaistnieje taka konieczność. Tata, babcia czy opiekunka musi tylko podgrzać mleko. Pomoże w tym podgrzewacz do butelek Philips Avent, np. model SCF355, który podgrzewa butelkę o pojemności mniejszej niż 150 ml w 3 minuty, więc nawet nagły głód malucha nie będzie problemem dla opiekuna. Urządzenie działa równomiernie, czyli bez gorących punktów, co wpływa na bezpieczeństwo dziecka. Ma też funkcję delikatnego rozmrażania. Po rozpoczęciu przygody z rozszerzaniem diety urządzenie może być używane do podgrzewania posiłków stałych. Podgrzewacz jest zgodny z butelkami i pojemnikami Philips Avent.

Co po karmieniu? Philips Avent zaleca skorzystanie ze sterylizatora do butelek, np. SCF291, który zabija 99.9% szkodliwych zarazków w ciągu 10 minutowego cyklu sterylizacji. Po zakończeniu cyklu sterylizacji urządzenie automatycznie się wyłącza. W ten sposób uzyskujemy sterylność przez 24h bez otwierania pokrywki. Sterylizacja jest delikatna, skuteczna i nie wymaga użycia środków chemicznych. Sterylizator SCF291 pomieści aż 6 butelek, ale może być używany też do laktatora, gryzaków maluszka, a przy rozszerzaniu diety również sztućców, talerzy i innych przedmiotów z twardego plastiku.

Rekomendowane ceny nowych urządzeń Philips Avent wynoszą:

  • Laktator ręczny Natural Motion SCF430/10 - 234 zł
  • Podgrzewacz do butelek SCF355/07 - 140 zł
  • Elektryczny kompaktowy sterylizator parowy SCF291/00 - 304 zł
  • Elektryczny kompaktowy sterylizator parowy Premium SCF293/00 - 468 zł
Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat