Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

KOLOROWE PRANIE

Artykuł

"Świetna gra z małymi składanymi kartonowymi pralkami. W czasie zabawy ćwiczymy nazywanie kolorów (później można też grać po angielsku).

Kolorowe pranie
Autor: Materiały prasowe

Do tego możemy uczyć się nazw ubrań i części ciała, na które je zakładamy."

Anna Trawka, z wykształcenia pedagog i terapeuta, autorka bloga Nebule.pl

"Kolorowe pranie to naprawdę genialna rzecz. To bardzo prosty i naprawdę skuteczny sposób (na podobnej zasadzie uczyłam moje dzieci kolorów) na naukę kolorów. W zestawie znajdziemy cztery kolorowe pralki (żółtą, zieloną, niebieską i czerwoną) oraz po cztery części garderoby w różnych kolorach. Zadaniem dziecka jest posortowanie ubrań według kolorów i umieszczenie ich w odpowiedniej pralce. Właściwie to pralkami można bawić się na wiele sposobów. Możemy sortować ubranie na czas, możemy zrobić memory z żetonów. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Dzięki tej zabawie dzieci nie tylko uczą się kolorów, ale także poznają części garderoby (możemy też porozmawiać z dzieckiem o tym, które ubrania, wybieramy w jakich porach roku). Ponadto ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą, rozwijają zdolność obserwacji, koncentracji uwagi. umiejętność dopasowania, porównywania, sortowania i prostych działań na przedmiotach."

Wiola Wołoszyn, z zawodu logopeda, autorka bloga Matka Wariatka

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat