Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Kołdra hipoalergiczna jako niezbędnik w domu każdego alergika (i nie tylko!)

Artykuł

Posiadane dobrej kołdry stanowi podstawę udanego snu, dlatego warto przed jej zakupem dowiedzieć się nieco na temat jej składu, posiadanych certyfikatów i poznać ogólną jakość produktu. Jest to szczególnie ważne jeśli jesteśmy alergikami lub kołdra hipoalergiczna to coś, co chcielibyśmy mieć w swojej sypialni. W końcu stanowi ona świetne zabezpieczenie przed rozwojem alergenów u osób uczulonych, jak i tych, którym zależy na odpowiedniej higienie snu.

Koldra hipoalergiczna600
Autor: Materiały zewnętrzne

Alergeny w naszych domach

Na początku warto wspomnieć co nieco o alergenach, które występują w większości domów - roztoczach. Są to praktycznie niewidoczne gołym okiem stworzenia wywodzące się z rodziny pajęczaków. Organizmy te żywią się martwym naskórkiem, więc najczęściej trafić na nie można w materacach, kołdrach i dywanach, gdzie zostawiają odchody wywołujące alergię. Uczulenie na roztocza łatwo zauważyć - jeśli budzisz się rano z objawami typu kaszel, łzawiące oczy czy katar to najprawdopodobniej jesteś uczulony. Po zaobserwowaniu którejś z tych przypadłości powinniśmy zgłosić się do lekarza, który skieruje nas na testy pozwalające na ostatecznie potwierdzenie alergii.

Kołdra hipoalergiczna - rodzaje

Na dzisiejszym rynku kołdra hipoalergiczna występuje w różnych odmianach, dzięki czemu konsument ma możliwość szerokiego wyboru. Najpopularniejsze rodzaje takiej kołdry to syntetyczna i naturalna.

Syntetyczna kołdra hipoalergiczna jest prawdopodobnie najczęściej wybieranym rodzajem. Jej wypełnienie składa się ze syntetycznych włókien, dzięki którym nie jest w nim zbierana (kluczowa dla rozwoju roztoczy) wilgoć. Dużą zaletą takiej kołdry jest także odporność na wysokie temperatury, co jest szczególnie ważne w przypadku alergików, którzy powinni często prać przedmioty sprzyjające rozwojowi roztoczy.

Kołdra hipoalergiczna zawierająca naturalne wypełnienie jest rzadziej kupowanym produktem. Wynika to z faktu, iż większość kołder wykonanych z naturalnych materiałów (jak np. kacze pierze) zawiera w sobie białka zwierzęce, które również sprzyjają rozwojowi mikroskopijnych alergenów. Są jednak na rynku kołdry hipoalergiczne, które zawierają naturalne wypełnienie i są odpowiednie dla alergików - to np. produkty zawierające w sobie wielbłądzią wełnę. Składa się ona m.in. z lanoliny, która znacznie utrudnia osadzanie się roztoczy. Produkty tego typu zalecane są dla astmatyków czy osób cierpiących na egzemę.

Dla kogo będzie odpowiednia kołdra hipoalergiczna?

O zakup takiego produktu powinny zadbać oczywiście osoby, u których stwierdzono alergie na roztocza, kurz lub zdiagnozowano astmę. Z pewnością zmiana dotychczasowej pościeli na kołdrę hipoalergiczną przyczyni się do zmniejszenia objawów uczulenia, a czasem nawet pozwoli na ich całkowitą eliminację. Dobrą decyzją będzie także zaopatrzenie się w nią, gdy mamy małe dzieci. Ich organizm jest w fazie stałego rozwoju, przez co może mieć większą skłonność do alergii, dlatego nawet jeśli u naszej pociechy nie stwierdziliśmy żadnych objawów warto profilaktycznie pokusić się o zakup takiego produktu. Kołdra hipoalergiczna jako profilaktyczne działanie świetnie sprawdzi się także u osób dorosłych, które żyją zgodnie z zasadą “lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat