Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Przed ciążą » In vitro

Klinika Bocian realizatorem programu in vitro dla Sosnowca

Artykuł

Sosnowiec rozpoczyna program refundacji zabiegów in vitro dla swoich mieszkańców.

Ponad34popiera invitro
Autor: Materiały prasowe

Klinika Leczenia Niepłodności Bocian z placówką w Katowicach została jednym z realizatorów programu „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Sosnowiec w latach 2017-2020”. Jest to jedyna klinika zlokalizowana na Śląsku, która będzie leczyła metodą in vitro niepłodne pary z Sosnowca korzystające z miejskiej refundacji. Przez okres czterech lat miasto planuje przeznaczyć na ten cel 800 tys. zł, czyli po 200 tys. zł rocznie.

- Szacuje się, że w Sosnowcu nawet 2 tys. par może mieć problem z niepłodnością. Wśród nich są osoby, dla których tylko leczenie za pomocą in vitro daje szanse na urodzenie dziecka. Jednak dla niektórych par koszt procedury to istotna przeszkoda utrudniająca dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia niepłodności. Wsparcie finansowe miast takich jak Sosnowiec jest bardzo dużą pomocą, przybliża mieszkańcom usługi naszych wyspecjalizowanych i doświadczonych lekarzy oraz embriologów. W Klinice Bocian w Katowicach zapewniony mają najwyższy standard zabiegów, a także nowoczesny sprzęt medyczny, taki sam, jakim posługują się też renomowane kliniki na zachodzie. Dodatkowo pobliska lokalizacja umożliwia mieszkańcom Sosnowca szybki i bezproblemowy dojazd na leczenie. Warto dodać, że byliśmy również jednym z realizatorów rządowego programu refundacji in vitro, który cieszył się dużym zainteresowaniem – w Klinice Bocian skorzystało z niego ponad 1100 niepłodnych par - mówi Bartosz Mrugacz, dyrektor ds. rozwoju Kliniki Leczenia Niepłodności Bocian, realizatora miejskiego programu dofinansowania in vitro dla mieszkańców Sosnowca.

Wysokość dofinansowania

Program dla mieszkańców Sosnowca obejmuje refundację in vitro do wysokości 80% kosztów - łącznie nie więcej niż 5 tys. zł. co najmniej jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Dofinansowanie przysługuje do maksymalnie 3 zabiegów. Różnicę pomiędzy całkowitym kosztem procedury a dofinansowaniem ponoszą pacjenci. Pary podejmujące leczenie w Klinice Bocian w ramach miejskiego programu dla mieszkańców Sosnowca mają zagwarantowaną wizytę kwalifikacyjną, stymulację hormonalną, punkcję jajników ze znieczuleniem, procedurę ICSI (docytoplazmatyczną iniekcję plemników), pozaustrojowe zapłodnienie i stały nadzór nad rozwojem zarodków oraz transfer zarodków do jamy macicy. Pary uczestniczące w miejskim programie dofinansowania zapłodnienia pozaustrojowego będą mogły zdecydować się na leczenie w pobliskiej Klinice Bocian w Katowicach.

Kwalifikacja par

Do sosnowieckiego programu zostaną zakwalifikowane pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim, niemogące zrealizować planów rozrodczych poprzez naturalną koncepcję, które spełniają następujące kryteria:

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 23-40 lat wg rocznika urodzenia,
  • posiadają udokumentowane potwierdzenie przeprowadzenie pełnej diagnostyki przyczyn niepłodności, udokumentowane potwierdzenie trwałego uszkodzenia uniemożliwiającego naturalną koncepcję lub też są po roku bezskutecznego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego,
  • zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu,
  • w dniu kwalifikacji co najmniej jedna z osób pozostających w związku małżeńskim lub partnerskim od roku zamieszkuje na terenie Sosnowca.

Informacja o rozpoczęciu rekrutacji par do programu refundacji in vitro zostanie zamieszczona na tydzień wcześniej zarówno na stronie Urzędu Miasta, jak i realizatora - Kliniki Bocian.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat