Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Przed ciążą » In vitro

Klinika Bocian realizatorem in vitro w Warszawie

Artykuł

Rusza miejski program refundacji in vitro dla mieszkańców Warszawy.

Klinika bocian wawa
Autor: Materiały prasowe

Klinika Leczenia Niepłodności Bocian z placówką w Warszawie została jednym z realizatorów programu: „Stołeczna kampania na rzecz wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego w latach 2017 – 2019”. Budżet miejskiego programu wyniesie 22 mln zł.

- Szacuje się, że w Warszawie około 2,5 tys. niepłodnych par wymaga leczenia za pomocą nowoczesnych metod zapłodnienia pozaustrojowego, by miały szansę na urodzenie dziecka. Refundacja in vitro ze strony miasta jest zatem dużym wsparciem dla mieszkańców stolicy, którzy potrzebują podejść do tej procedury, żeby uzyskać upragnioną ciążę. Wielu pacjentów z Warszawy dopytywało się już nas o program dofinansowania in vitro i cieszymy się, że teraz będą mogli w naszej placówce z niego skorzystać. W Klinice Bocian mają zapewniony najwyższy standard zabiegów, pomoc doświadczonych lekarzy, embriologów i całego personelu medycznego - mówi dr Jarosław Niemoczyński, dyrektor medyczny Kliniki Bocian w Warszawie, realizatora miejskiego programu dofinansowania in vitro dla mieszkańców stolicy.

Wysokość dofinansowania

Program dla mieszkańców Warszawy obejmuje dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł do każdej procedury zapłodnienia pozaustrojowego i nie więcej niż 80% całej procedury. Maksymalnie przysługuje refundacja do 3 zabiegów, o ile w wyniku poprzednich prób nie doszło do urodzenia dziecka. Różnicę pomiędzy całkowitym kosztem procedury a dofinansowaniem ponoszą pacjenci. Pary podejmujące leczenie w Klinice Bocian w ramach programu dla mieszkańców Warszawy mają zapewnioną wizytę kwalifikacyjną, stymulację hormonalną owulacji wraz z monitoringiem i niezbędnymi badaniami, punkcję jajników ze znieczuleniem, a także pobranie nasienia i przygotowanie plemników, zapłodnienie komórki jajowej w warunkach laboratoryjnych i nadzór nad rozwojem zarodków, transfer zarodków do jamy macicy, jak również kriokonserwację pozostałych zarodków.

Kwalifikacja par

Do stołecznego programu zostaną zakwalifikowane pary, które nie mogą zrealizować planów rozrodczych poprzez naturalną koncepcję spełniające następujące kryteria:

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 25-40 lat,
  • rezerwa jajnikowa mierzona stężeniem AMH wynosi powyżej 0,7 ng/ml,
  • zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez realizatorów programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii (istnieją pierwotne wskazania do leczenia metodą pozaustrojowego zapłodnienia lub inne metody leczenia, rekomendowane przez PTMRiE zakończyły się niepowodzeniem) i ustawą z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności,
  • pozostają w związku, o jakim mowa w definicji dawstwa partnerskiego, zawartej w art. 2 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności,
  • w dniu kwalifikacji do programu para zamieszkuje na terenie Warszawy przynajmniej od dwóch lat.

- W ramach warszawskiego programu dofinasowania in vitro będziemy przede wszystkim pomagać niepłodnym parom potrzebującym specjalistycznego leczenia. Nasz personel zaangażuje się również w akcje edukacyjne kierowane do młodzieży ze stołecznych szkół. Mamy nadzieję, że te działania zwiększą świadomość i wiedzę młodych ludzi na temat płodności, problemów zdrowotnych mogących stanąć na drodze do rodzicielstwa, jak i możliwości leczenia niepłodności – dodaje dr Jarosław Niemoczyński z Kliniki Bocian.

Informacja o rozpoczęciu rekrutacji par do programu refundacji in vitro zostanie zamieszczona zarówno na stronie Urzędu m.st. Warszawy, jak i realizatora programu - Kliniki Bocian.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Kot w butach

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat