Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Kilkulatek zakłócił audiencję u papieża

Artykuł

Pewien autystyczny pięciolatek wywołał niemałe zamieszanie podczas środowego spotkania wiernych z papieżem Franciszkiem.

Kilkulatek zaklocil papiez
Autor: YouTube / Vatican News - Português

Do Internetu trafił filmik, na którym widać, jak pewien mały chłopiec postanowił urozmaicić sobie czas audiencji ze zwierzchnikiem Kościoła katolickiego poprzez zabawę na scenie, na której znajdował się Ojciec Święty i strzegący go gwardziści szwajcarscy. Głuchonieme dziecko wykorzystało chwilę nieuwagi swoich rodziców i przedostało się w pobliże papieża. Chłopczyk zainteresował się kolorowym strojem gwardzisty i postanowił sprawdzić, czy nieruchomo stojąca męska postać jest prawdziwa. Następnie biegał w pobliżu papieża. Gdy mama dziecka weszła na scenę i zaczęła przepraszać Ojca Świętego za niesforne zachowanie potomka, papież Franciszek powiedział: „zostaw go, niech się bawi”. Postawa autystycznego chłopca pobudziła głowę Stolicy Apostolskiej do refleksji na temat komunikacji z innymi i wolności człowieka. Energiczny 5-latek stał się więc mimowolnie inspiracją dla papieża do wygłoszenia krótkiej katechezy dla zgromadzonych na audiencji generalnej wiernych.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat