Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Kilka powodów dla których warto spełniać marzenia dziecka o aktorstwie

Artykuł

Weronika Wachowska swoje pierwsze kroki przed kamerą stawiała już jako 5-latka. Obecnie możemy oglądać ją w miniserialu komediowym „Dwoje we troje” w Telewizji Polsat.

Kilka powodow dziecko aktorstwo
Autor: Materiały prasowe

Widzowie pamiętają ją również z takich produkcji jak „M jak Miłość”, „Ojciec Mateusz”, filmu „Baby Bump” oraz spektakli teatralnych.

O tym, dlaczego warto spełniać marzenia dziecka o aktorstwie spytaliśmy Weronikę oraz jej mamę Annę Makowską.

1. Weroniko, co najbardziej podoba Ci się w aktorstwie?
Podoba mi się to, że gram różne osoby, a przed kamerą tę samą scenę mogę zagrać na wiele sposobów i potem oglądać efekt na ekranie. Lubię też poznawać nowych, ciekawych ludzi.

Od roku gram też w teatrze i bardzo mi się to podoba, bo publiczność za każdym razem reaguje inaczej. Na przykład jednego dnia na jakąś sytuację na scenie publiczność reaguje smutkiem, a innego powagą. Jedni się śmieją w idealnych momentach, kiedy myśleliśmy, że powinni się śmiać, a czasami nikt się nie śmieje. Może myślą, że w teatrze nie wypada się śmiać.

2. W „Dwoje we troje” grasz teraz 11-letnią Dusię. Czy Twoja bohaterka jest do Ciebie podobna?
Tak. Jestem tak samo odważna i zwariowana jak Dusia. Trochę się też od niej różnię, bo jestem mniej uparta i na przykład nigdy bym nie powiedziała do pracownika banku, że jest „ciachem” – nawet, jeśli by nim był. Nie mam też jeszcze chłopaka, a jak go będę miała to będę dla niego trochę łagodniejsza niż Dusia.

3. Na planie serialu pracowałaś m.in. z Marietą Żukowską, Markiem Kaliszukiem, Marcinem Perchuciem, Zbigniewem Zamachowskim i wieloma innymi cenionymi aktorami. Czego nauczyłaś się od swoich starszych kolegów?
Nauczyłam się, że dubel to nie jest taka zła rzecz i warto z niego korzystać, żeby zagrać scenę jeszcze lepiej. Dowiedziałam się też jak mówić teatralnym szeptem.

4. Co Pani zdaniem, dało Weronice aktorstwo?
Na pewno odwagę. Obracając się w świecie dorosłych, nieznanych osób Weronika musiała stać się bardziej otwarta, kontaktowa i samodzielna. Nauczyła się godzić szkołę z obowiązkiem i przyjemnością grania. Wyrobiła też sobie nawyk odrabiania lekcji od razu po powrocie ze szkoły do domu – dopiero potem zajmuje się swoimi zainteresowaniami czy uczy się sceny na następny dzień na plan.

5. Czy zauważa Pani jakieś różnice między zachowaniem Dusi, a zachowaniem jej rówieśników?
Dusia jest ciekawą postacią, ponieważ jest bystra, żywiołowa i dobrze rozumie świat dorosłych, potrafi go skomentować swoim zachowaniem. Czasami widzi więcej niż inni. Dusia jest raczej zbiorem ciekawych cech różnych dzieci niż odzwierciedleniem prawdziwej jedenastolatki. Myślę, że przy takim dziecku rodzice musieliby bardzo uważać by ich postępowanie było logiczne i konsekwentne, inaczej byliby stale poddawani testom i ocenie.

6. Jakie miałaby Pani wskazówki dla rodziców, którzy zastanawiają się nad rozwojem kariery aktorskiej swoich dzieci?
Najpierw warto upewnić się, czy dziecko rzeczywiście lubi granie i wszystkie związane z tym sytuacje. Poznać motywację dziecka, czy chce robić to dla siebie, czy dla rodziców. Potem trzeba czuwać nad tym jak dziecko odnajduje się w nowej sytuacji i zapewnić równowagę między życiem codziennym, a graniem. A technicznie należy po prostu zapisać dziecko do dobrej agencji aktorskiej i pójść z nim na kilka castingów.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat